Prostory pro služebnu poskytla městu pražská společnost Haines, která v Janově vlastní několik domů a čelila kritice starousedlíků, že do bytů sestěhovává nepřizpůsobivé občany z Prahy.
Kvůli dohledu nad Janovem strážníci přijmou další tři muže. „Nyní má městská policie 41 strážníků, celkově pak 62 zaměstnanců,“ uvedl místostarosta Martin Klika.
Poté, co členové osadního výboru, dříve iniciátoři petice, na problém janovského sídliště hlasitě upozornili, se vedení města problémem začalo zabývat. „Jednal jsem i s hejtmanem Ústeckého kraje Jiřím Šulcem a vytvořili jsme na bezpečnostní radě tlak na policii České republiky, aby v Janově navýšili počet policistů. Ti spolu se strážníky budou provádět společné hlídky,“ podotkl starosta Litvínova Milan Šťovíček.
Výsledkem tohoto jednání je předběžný příslib deseti policistů, kteří doplní státní policisty, kteří mají služebnu v Janově v budově bývalých jeslí. „Jestli však z cizinecké policie opravdu získají tolik policistů, není ještě jisté,“ uvedl Klika.
Litvínovští strážníci to ze své nové služebny nebudou mít k státním policistům nijak daleko. Chůzí maximálně tři minuty.
Litvínovskou pokladnu nová služebna nijak výrazně nezasáhne. „Na oknech jsou mříže, uvnitř je kancelářský nábytek, nájemné je za symbolickou korunu,“ vysvětlil místostarosta Vladimír Vopelka. Kolik však ve skutečnosti janovská služebna bude stát ještě není jasné. „Místostarosta Vopelka teprve připravuje rozpočet na příští rok. V této chvíli však pro nás nejsou finance podstatné, pro nás je důležitý pořádek v Janově,“ dodal Šťovíček.
Členové osadního výboru chtějí také znát názory svých janovských spoluobčanů a dnes poprvé pořádají jakýsi den otevřených dveří v Jaklíku – volnočasovém centru litvínovské městské policie. Toto setkání se koná od 17 hodin a zúčastní se jej také například místostarosta Martin Klika.