Hůla a Vojtěch zachránili 4. října život mladíkovi, který se venku pokusil o sebevraždu. K případu vyslal oba strážníky operační dozorčí, který přijal oznámení na tísňovou linku 156. „Bylo mu kolem šestnácti let. Spolykal asi padesát prášků, vypil litr vína, podřezal si žíly na levé ruce a zlomil si zápěstí,“ řekl včera Deníku Hůla. Strážníci poskytli chlapci první pomoc, poté ho odvezla do nemocnice řivolaná sanita.
Příčinou neúspěšného pokusu sebevraždy byla ůdajně nešťastná láska. Proč příbuzní volali jako první strážníky a ne lékaře, není známo. Podle Hůly zřejmě jednali ve stresu, možná měli k strážníkům důvěru. Městští policisté jsou školeni z resuscitace.
„Jsem na ně hrdý, jdou příkladem,“ pochválil zachránce ředitel městské policie Bronislav Schwarc.
Za dva roky, po kdy platí zásady pro udělování stužek strážníkům Městské policie Most, se jedná o pátého a šestého strážníka oceněného stužkou za záchranu lidského života.
Primátor zároveň vyznamenal velitele směny Romana Menzla a strážníka Zděnka Špidlíka za 15 let nepřetržité služby u Městské policie Most. Udělením stužky a plakety ocenil délku nepřetržitého pracovního poměru u městské policie. Jedná se zejména o morální a prestižní ocenění. Oba se stali jedenáctým a dvanáctým strážníkem v řadě, kteří tuto stužku za 15 let věrné služby získali.