„Měsíc jsme se snažili v ulicích města působit na motoristy preventivně a na porušování předpisů většinou jen upozorňovat. Teď začneme rozdávat i finanční postihy,“ infromoval velitel městské policie Zdeněk Urban.
K represivním opatřením přinutili strážníky stížnosti občanů, kteří neutěšenou dopravní situaci kolem zimního stadionu ostře kritizovali. Stará zástavba na Osadě není na nápor automobilů stavěna a fanoušci, kteří dorazili na hokej automobilem, využívali jako parkoviště klidně i chodníky či zeleň před zdejšími domy. „Chápeme, že fanoušci chtějí někde zaparkovat. Na druhé straně je však zapotřebí zajistit například bezproblémový průjezd hasičů, záchranky nebo zabránit ničení zeleně,“ řekl Urban.
Neukázněným motoristům rozdali strážníci během září za stěrače desítky písemných upozornění. V několika případě udělili dokonce i pokuty.
„Finanční postih nemimul dva řidiče, kteří zastavili na trávě. Jedno vozidlo jsme na žádost pracovníků zimního stadionu nechali odtáhnout, protože jeho majitel zaparkoval v místě, kde stojí prodejci s rychlým občerstvením,“ konkretizoval velitel. Hlavu s parkováním si nelámal ani muž, který klidně najel do prostoru vyhrazeného páskami. „Pásku si klidně zvednul a zaparkoval. Když jsme mu dávali pokutu, tak se ještě rozčiloval. Přitom se jednalo o místního občana, který situaci kolem stadionu určitě znal a mohl si najít parkovací místo v přilehlých ulicích,“ dodal Urban.
Právě parkoviště vzdálená jen pár desítek metrů od stadionu využívají fanoušci podle strážníků minimálně. Volná místa zůstávají například u polikliniky nebo v okolí Citadely. Nápor vozů v době utkání by v dohledné době pomohlo vyřešit nové parkoviště, které vznikne v Žizkově ulici podél tramvajových kolejí.