Jednu cestu, která se Stovce zcela vyhne, budují dělníci od autobusové zastávky u zimního stadionu. Tato zkratka umožní vstup na most ke kostelu z druhé strany třídy Budovatelů a z ulice Rudolická, aby chodec či rodina s kočárkem nemuseli jít kolem Stovky či kritizovaným podchodem u tramvajových zastávek.

Druhý chodník směřující na most ke kostelu stavaři budují dál od nároží bloku 100 a napojují ho i na cestu v ulici Chomutovská, která vede k OBI, muzeu a hradu Hněvín.

Výhled z mosteckého autobusu, který je celý polepený reklamou. Tomu se říká vizuální smog.
Tohle je výhled z MHD. Most káže odstranit vizuální smog, ale sám ho vytváří

Dva počmárané a deštěm pravidelně zatopené podchody mezi Stovkou a zimním stadionem, kudy se lidi brodí na tramvaj, chce město v nejbližších letech i se schody odstranit. Čeká se na návrh projektanta, který řeší modernizaci tramvajové trati v Mostě.

Nový chodník, který se vyhne Stovce, povede od autobusové zastávky u zimního stadionu na most, jenž město spojuje s kostelním areálem a jezerem Most.Nový chodník, který se vyhne Stovce, povede od autobusové zastávky u zimního stadionu na most, jenž město spojuje s kostelním areálem a jezerem Most.Zdroj: Deník/Martin Vokurka

Dvě zastávky u Stovky se mají stavebně upravit tak, aby problémový podchod nebyl nutný. Chystaná novinka zahrne i opatření proti přívalovým dešťům, aby se na svažité třídě Budovatelů nezaplavovala nejspodnější část tramvajového koridoru, kde je podjezd. Do té doby se má voda v této části města po lijácích dál odčerpávat.

Podle radnice je tam situace velmi komplikovaná a trvalo dlouho, než se technici s pomocí kamer v území zorientovali. Původní dokumentace ke kanalizačnímu systému neexistovala.

Mohlo by vás také zajímat: Náměstí v Litvínově chátrá, lidem chybí lepší zázemí. Podobné potíže má Most

Zdroj: Martin Vokurka