Nevadí jim déšť, bahno na cestě, ani podmáčená pustina s výhledem na komíny chemičky. Všichni si chtějí projít naučnou stezku Starý Most, která vede zaniklými ulicemi a domy, jejichž polohu určila družice. Kdo si chce „město duchů“ projít po vyznačeném terénu, má na to poslední tři dny. V neděli naučná stezka zanikne, stejně jako kdysi město. Důvod? Planina je stále součástí dobývacího prostoru, tvůrcům experimentu končí povolení.
Kvůli mimořádnému zájmu veřejnosti proto vyrazí v neděli od děkanského kostela druhý, tentokrát poslední hromadný pochod k orientačním bodům s popisem bývalé zástavby. „Sraz je u kostela ve tři hodiny odpoledne,“ sdělil včera Deníku průvodce Pavel Fekete z Centra volného času v Mostě, které je autorem projektu.
Prvního vzpomínkového pochodu, který 27. října stezku otevřel, se zúčastnilo 200 lidí. V neděli budou svědky odstraňování informačních cedulí. Už teď ale pořadatelé uvažují o stálé instalaci. Rozhodnou jednání s institucemi.
„Je to dobrá věc,“ shodli se včera manželé Justovi. Uprostřed planiny, kam přicházeli další lidé, vzpomínali na tehdejší náměstí a budovy.