Před několika lety město Litvínov pozemky za 3,7 milionu prodalo firmě B.A.E Trade s tím, že společnost pozemky zasíťuje a připraví na výstavbu domů.

Podmínkou bylo, že město má na pozemky předkupní právo. Smlouvu město s firmou uzavřelo na konci roku 2005. Firma poté několikrát požádala o dodatky ke smlouvě kvůli prodloužení doby, naposledy letos v zimě. Na pozemky již ale byla vypsána exekuce. Město chce nyní dodatek nechat zneplatnit.

„Dodatek ke smlouvě se vystavil na základě žádosti firmy B.A.E Trade v době, kdy firma už musela vědět, že na tyto pozemky byla vypsána exekuce. Žalobu navrhuji podat z toho důvodu, že město Litvínov bylo uvedeno do omylu z jednání druhé strany, která zcela vědomě přišla s návrhem na prodloužení platnosti kupní smlouvy, jelikož už v té době na tyto nemovitosti byla nařízena exekuce,“ vysvětlil na na jednání zastupitelů právník Jan Buchta.

„Bude se to muset udělat formou soudní žaloby a pokud bychom uspěli, tak odstoupit od původní smlouvy. Poté by se podala další žaloba na pozastavení exekuce,“ vysvětlil Jan Buchta, podle kterého je celá kauza poměrně složitá a nedá se odhadnout, zda v ní město uspěje.