Majitel uvažuje o vybudování bytů v bývalém valdštejnském loveckém zámečku. Ty by měly sloužit seniorům a součástí by měla být i recepce s nepřetržitým provozem, která by jim byla k dispozici. „Opravili jsme střechu, ale objekt je úplně zdevastovaný. Postupovat se musí citlivě, protože se jedná o památkově chráněný objekt," uvedl výkonný ředitel společnosti G7 Pavel Veselý. Kompletní oprava by se pohybovala v řádě několika milionů korun.

Jedinou budovu, která není v kritickém stavu a je nově zrekonstruovaná, je bývalá budova pro hosty, která byla na začátku dvacátého století postavena vedle valdštejnské lesovny. Obě historické budovy sloužily pro sociálně zdravotní účely horníků a a ozdravné účely jejich dětí.

V nejhorším stavu jsou zbylé dvě budovy, které vlastní město Litvínov. V současné době provádí alespoň drobné udržovací práce. „Snažíme se zamezit protékání dešťových vod skrz střechu odvodem vody dešťovými svody. Odstraňujeme náletové dřeviny, vegetace má velmi negativní dopad na stav budovy. Na střeše dokonce roste strom," uvedl místostarosta Karel Linhart.

Město by rádo objekt prodalo, ale podmínkou pro případné zájemce je zachování sociálních služeb. „Zatím se nikdo nepřihlásil, takže je možné, že město tuto podmínku přehodnotí," vysvětlila místostarostka Erika Sedláčková. Nezbývá než doufat, že pokud se najde kupec, nepotká bývalou polikliniku stejný osud, jako třeba mostecká kasárna.

Pokud ale Litvínov vymyslí vhodné využití pro areál, zahájí přípravu podkladů pro žádosti o dotace z ministerstva kultury a Ústeckého kraje. V takovém případě by zahájil rekonstrukci a objekt by zůstal v majetku města. „Zatím ale nemáme zdroj peněz a přemýšlíme o náplni pro ten areál," sdělil starosta Milan Šťovíček.