Barrandov Studio. Rozlehlý a po celém světě známý komplex filmových studií. Hodně živo je u ateliéru číslo osm. Kolem něj stojí několik aut s logem České televize. Všude se vinou kabely. Teď už stačí jenom projít několika dveřmi a… Vítejte ve světě StarDance. Televizní projekt, který se stal fenoménem, tu má své zázemí.

Člověk si hned připadá jako v trochu jiném světě. Světla tvoří zvláštně jemnou mlhu. Zní tu píseň To mám tak ráda od Marie Rottrové. Na zdech visí fotografie všech deseti párů sedmé řady populární soutěže. Na protější stěně svítí známé logo. Kdyby sem chtěl někdo zavítat jen tak náhodou, má smůlu. Ochranka ho nikam nepustí.

„Vážení porotci, prosím o hodnocení páru číslo dvě. Jan Révai…," ozve se najednou hlas herce Viktora Preisse. Je pátek odpoledne a za obrovskou plachtou vínové barvy, kde se skrývá studio, jaké v sobotu vidí televizní diváci, právě probíhá takzvaná projížděčka, velká zkouška sobotního přímého přenosu.

Na parketu, kam v době jejího trvání novináři nesmí, jsou všechny páry i moderátoři. Chybí jen porotci, kteří nemohou tance vidět dopředu. Vzadu je všechno perfektně slyšet. „Jive zatančí Jitka Schneiderová a Marek Dědík," zazní po chvilce a rozezní se Na ptáky jsme krátký. Jsou předposlední. Po nich už zbývá jen Lukáš Pavlásek s Lucií Hunčárovou a jejich waltz. Už tak vědí, že o den později budou na své vystoupení čekat ze všech nejdéle. Nechybí ani nácvik tolik neoblíbeného vyřazování.

Tím páteční šichta končí. Hodiny ukazují půl čtvrté. V zákulisí se začínají objevovat známé tváře a jejich taneční partneři. Moderátor Marek Eben proběhne s úsměvem na tváři v zelených kalhotách a mizí z ateliéru. Za pár vteřin jdou stejným směrem tanečník Petr Čadek i zpěvačka Leona Machálková.

Dveře, za nimiž jsou šatny účinkujících, se znovu otevírají a vychází z nich drobná žena. V ruce drží náhradní boty. Lucie Hunčárová. „Tak, už je hotovo. Zítra budeme opravdu tančit, žádné blbosti, opravdový tanec," hlásí s velkým úsměvem na tváři a sedá k jednomu ze stolků určených k rozhovorům účastníků soutěže s médii. „Dali jsme si za cíl, že chceme dostat šestku."

Most mám fakt moc ráda

V ateliéru je od rána. Soutěžící tu zkouší i ve čtvrtek a samozřejmě také v sobotu před přímým přenosem. „Musíme už proto trénovat i v neděli, protože je na to hrozně málo času," podotýká. Ve StarDance je podruhé. Přede dvěma lety tančila v rámci šesté řady s hercem Pavlem Řezníčkem. Vypadli tehdy jako druzí. Když dostala nabídku soutěžit i letos, neváhala. „StarDance je fenomenální projekt, kde se můžete projevit, totálně realizovat. Se soutěžním tancováním to nemá co dělat, tady jste pro toho druhého člověka a vaše schopnosti musí jít stranou. Jste ale choreograf, trenér i psycholog. Tahle nabídka se zkrátka neodmítá."

Mluví nadšeným tónem. Je jasné, že tanec je její celoživotní láska. Miluje ho a dává do něj všechno, i když nejde o medaile. K tanci se dostala v osmi letech přes mostecké mažoretky. Začínala u Kamily Hlaváčikové, jež založila taneční klub. O pár let později, když definitivně věděla, že chce tanec dělat naplno, přešla pod křídla Tanečního klubu 1976 Most. Jiný sport nezkoušela. „Tanec mě bavil, rodiče mě v něm podporovali. A na nic jiného nejsem zrovna šikovná," směje se.

Je první v rodině, kdo se této disciplíně věnuje. Tuší ale, po kom zdědila nadání. „Rodiče na tom nejsou vůbec špatně, nejsou dřeva. Mají rytmus a talent," pokračuje Lucie. U vedlejšího stolu poskytuje rozhovor herečka Jitka Schneiderová a její tanečník Marek Dědík. Nedaleko sedí boxer Rosťa Osička. Jakmile zaslechne zmínku o Mostu, hned se zapojuje do konverzace a vypráví, jak pod Hněvín jezdil boxovat.

Zatímco on už o Mostu mluví v minulém čase, Lucie Hunčárová rozhodně ne. „Jezdím tam často. Jsem jedináček a jsem na rodičích dost citově závislá. V Mostě se objevím vždy tak jednou za deset dní. Teď během StarDance je to ale samozřejmě časově trochu složitější. Možná mi to nebudete věřit, ale Most mám fakt moc ráda. Toho vyžití co tam je."

Trvale nyní bydlí v Sokolově, kde žije se svým tanečním i životním partnerem Janem Onderem. Jejich profesní vztah se postupně vyvinul v lásku. „Honza přišel o taneční partnerku. Vídali jsme se při soutěžích od juniorských let. Vždycky jsem ho porážela, ale zároveň jsem věděla, že je hodně dobrý. Poté odešel tančit do Ostravy. Já v tu dobu měla staršího tanečníka, který skončil. Tak jsem Honzovi napsala, zda bychom to nedali dohromady. Po nějakých pěti letech jsme pak spolu začali žít." Potkalo je to, co mnoho jiných tanečních párů. „Pokud vás ten člověk vyloženě neodpuzuje, tak je to takové vyústění toho tanečního vztahu."

Jezdí spolu na soutěže, pořádají kurzy, mají pořad na dětském kanálu České televize, vystupují na různých akcích. A hodně se potkávají i během StarDance. Jan Onder je letos jakýmsi konzultantem a poradcem soutěžících. V minulosti dokázal StarDance dvakrát vyhrát. S herečkou Danou Batulkovou a atletkou Kateřinou Baďurovou. S Miss World Taťánou Kuchařovou skončil druhý. „Jestli jsem na Táňu žárlila? Jo," přiznává Lucie. „Když s někým tancujete, máte k tomu člověku hodně blízko. Tomu nezabráníte. Hned na prvním tréninku si narušíte intimní zónu. Takže ano, žárlila jsem. Každá ženská žárlí, když se chlap dotýká jiné. Honza je ale velký profík," pokračuje za pár dní třicetiletá absolventka mostecké obchodní akademie. Vystudovala i vysokou školu s ekonomickým zaměřením.

Musíme ukázat cha-chu

Kolem už několikrát prošel i její soutěžní partner, komik Lukáš Pavlásek. Když se dozvěděla, že bude tančit s ním, měla prý trochu strach. On byl totiž do té doby tancem zcela nepolíbený. „Nejdřív jsem se toho bála, ale nakonec jsem spokojená. Na trénincích je zábava."

Porota k nim zatím příliš přívětivá nebyla. Po jejich pasu doble se dokonce v hodnocení objevila i dvojka, přičemž nejlepší známka je desítka. „Tu dvojku jsme nečekali. Lukáš dělá, co může. Opravdu se hodně snaží. Dost ho limituje, že je trémista. Při přenosu ztuhne. Je zvyklý na publikum, ale teď přeci jen dělá něco, co neumí. Teď chceme šestku, viď?" mrká na Lukáše Pavláska, který si mezitím sedl vedle ní. „No, ale nepohrdli bychom ani sedmičkou až desítkou. Hlavně nesmíme vypadnout, protože musíme ukázat, že umíme cha-chu. Já už jsem navíc tak nějak pochopil, o čem tanec je. Baví mě to víc, protože mi to začíná trošku jít. Lucka je perfektní," sype ze sebe známý komik předtím, než vyrazí křtít knihu.

Kolem stolu prochází usměvavá lékařka Kateřina Cajthamlová. Ozývá se spoušť fotoaparátu. Herečka Jitka Schneiderová se fotí u stěny s logem soutěže pro společenský magazín. Leoš Mareš při odchodu stačí směrem k Rosťovi Osičkovi utrousit, že dnes má řidiče.

Vypadnutí se bojí i Lucka Hunčárová. Nechce, aby se znovu opakovala dva roky stará situace. Nechce se loučit jako druhá. „Chci ještě alespoň jednou postoupit a zlomit tuhle kletbu. Mám při vyřazování vždycky obrovské nervy. Tolik měsíců práce, dřiny a pak je najednou konec," pokyvuje hlavou.

Jejich velké přání o postupu do dalšího kola se splnilo. Splnilo se vlastně úplně všechno. Lukášovy pohyby skutečně připomínaly tanec, jeden z porotců vytáhl šestku a loučit se soutěží se nakonec musel Rosťa Osička. V sobotu tak Lucka s Lukášem znovu vstoupí na taneční parket v barrandovském ateliéru a předvedou cha-chu.