Na svatého Valentýna, tedy 14. února, by měla být v prostorách Valdštejnského zámku zahájena originální dlouhodobá výstava akademických malířů a manželů Veroniky Richterové a Michala Cihláře.

Termín jejího otevření není náhodný. Hlavním tématem celé expozice bude totiž srdce v nejrůznějších podobách, které autoři sesbírali po celém světě. „Bude to unikátní záležitost. Už v tato dvojice vystavovala ve Sklípku a byla to jedna z nejnavštěvovanějších výstav v historii Litvínova," uvedla Dáša Wohanková z oddělení propagace města.

Výstava má trvat dva roky, přičemž nemá mít jen „laciný" průběh, kdy si lidé prohlédnou díla a odejdou. Organizátoři chystají doplňkové akce. „Téma srdce je tak široké, že lze během workshopů představit různé profese, které se dotýkají srdce, od lékařů, vědců, umělců, po cukráře nebo kameníky," přiblížila Dáša Wohanková.

Výstava bude navazovat na obřadní síň zámku, čímž chce město přilákat více svatebčanů. Součástí výstavy, která zatím nese pracovní název Srdce na zámek, bude také kovaná mříž, na níž budou moci návštěvníci zamknout svůj zámek jako připomínku návštěvy výstavy.

Rýsují se také další akce. Město schválilo výstavu filmové techniky, plánuje také vystavit díla mosteckého rodáka Stanislava Hanzíka, který patří mezi nejznámější české sochaře.