Ještě před příjezdem hlídek státní i městské policie ale aquateři dům opustili a „ubytovali“ se před domem, kde recitovali básně a povídali si. Policisté zkontrolovali všem účastníkům občanské průkazy nebo pasy a poté mladé lidi propustili.

Hlídky za účasti majitele objektu zkontrolovaly i celý dům. Mluvčí squaterů, který se představil jen jako Teta Milada, řekl, že šlo o jednu z mnoha akcí vyznavačů alternativní kultury a aktivit členů, kteří museli před časem opustit pražskou vilu Milada.

„V Mostě jsme si naplánovali pouze omezený čas. Netušili jsme, že tento objekt už má majitele. Uvnitř jsme instalovali výstavu obrázků squaterů a věnovali jsme se četbě poezie. Chtěli jsme jen upozornit a informovat veřejnost na více nevyužívaných budov a objektů ve městech po celé České republice a poukázat na to, že lidé nemají kde bydlet nebo si nemají kde užívat, a přitom je tu spousta prázdných nevyužívaných objektů, což je velká škoda. Proč současný majitel například tohoto domu nezajistil opravu?“ ptal se mluvčí squaterů v Mostě.

Majitel domu mu na to odpověděl, že objekt koupil před pár týdny a v současné době začíná s jeho rekonstrukcí. Po několika hodinách se skupina squaterů rozešla. Někteří nasedli do dodávky, aut a jiní odešli pěšky.