Vyhlášením výsledků, rautem a zábavou skončila ve středu 20. června celoroční okresní sportovní soutěž pro 1. a 2. stupeň základních škol. Je to jedna z nejstarších a nejmasovějších akcí svého druhu v regionu. Stovky dětí z mostecké a litvínovské oblasti se během školního roku utkaly v různých druzích sportu už po jednadvacáté v historii.

„Soutěží, která sahá až do roku 1997, podporujeme všestranný pohybový rozvoj dětí,“ uvedla ředitelka Střediska volného času Most Danuše Lískovcová.

Mladší ročníky soutěžily ve vybíjené, přetahování lanem, plavání či duatlonu. Starší žáci měli jedenáct disciplín, například atletiku, basketbal, volejbal, malou kopanou, plavání, gymnastiku a přehazovanou. Kromě společného pohybu, prestiže a zisku putovního poháru jsou motivací pro školy i peněžní poukazy na pořízení sportovních potřeb.

Miloš Zeman na návštěvě Ústeckého kraje.
Na zámek Jezeří přijede ve čtvrtek prezident Miloš Zeman

Loni vyhrála ZŠ Meziboří, letos si pohár vítězů převzal tým 14. ZŠ Most, která má trofejí nejvíce. „Jsme velmi spokojeni. Chválíme všechny děti, které se zúčastňovaly. Ne vše se úplně podařilo, ale celkový součet nakonec vyšel,“ řekl tělocvikář Martin Bažant, který se na vítězství podílel se svou kolegyní Lenkou Dohnalovou.

Podle patnáctiletého Michala Šidelky ze zlatého družstva starších žáků byla nejtěžší atletika. „Byly tam dobré školy, samí atleti, ale dali jsme to. Mně šel nejlíp asi basketbal,“ svěřil se. Podle Michala jsou podmínky pro sport v Mostě dobré.

Opravy sportovišť

Město chce v příštím roce podpořit sport podobnou částkou jako letos. Komise, která navrhuje rozdělení dotací na činnost místních sportovních klubů, pronájmy sportovišť a akce, má dostat pět milionů korun. Radnice také pokračuje v opravách sportovišť.

V pondělí začala rekonstrukce sportovního areálu v ulici Albrechtická. „Modernizace tělocvičny si vyžádá sedm milionů korun,“ řekl ředitel společnosti Sportovní hala Most Petr Formánek. Práce by měly skončit během srpna. Fotbalové hřiště je v pořádku a veřejná zakázka se ho netýká.

Za tři miliony korun se opravuje jedno ze dvou zchátralých víceúčelových umělohmotných hřišť na Benediktu. Otevření se očekává na přelomu června a července. „Druhé hřiště chceme opravit v příštím roce,“ řekla náměstkyně primátora Markéta Stará.

Sportovní redaktor Václav Veverka se pokusil lyžovat na bývalé kartáčové sjezdovce v Mostě
Mostečané nemůžou v létě ve městě lyžovat. Sjezdovku polyká les

Na Matyldě se otevřela první pumptracková dráha pro cyklisty a v plánu je doplnění dalších herních prvků na dětské hřiště.

Letos na podzim by se měl otevřít Areál netradičních sportů, kde se letos objevily potíže se statikou. Statik doporučil obnovit provoz po sérii opatření, na která už je projektová dokumentace.

Největší chystanou investicí do sportu je výstavba plavecké haly u Koldomu v Litvínově. Náklady se odhadují na téměř čtvrt miliardy korun. Komplex s parkovištěm má stát do dvou let. V lokalitě se plánuje i skatepark za 10 milionů korun a další zázemí pro pohyb a relax.

Výsledky okresní sportovní soutěže základních škol pořádané Střediskem volného času v Mostě ve školním roce 2017/2018:

II. stupeň
1. - 14. ZŠ Most
2. - ZŠ Meziboří
3.  -ZŠ Ruská Litvínov
4. - 7. ZŠ Most
5. - 15. ZŠ Most
6. - 4. ZŠ
7. - 10. ZŠ Most
8. - 3. ZŠ Mostu

I. stupeň
1. - 10. ZŠ Most
2. - 7. ZŠ Most
3. - 3. ZŠ Most
4. - 4. ZŠ Most
5. - 18. ZŠ Most