Vybudování cesty je záměr Meziboří, které požádalo sousední Litvínov o spolupráci. Ta měla mimo jiné spočívat v tom, že Litvínov zaplatí část chodníku ležící na jeho katastru. Po zisku dotace by spoluúčast města činila zhruba půl milionu korun.

Tento postup schválila i městská rada. Jednání zastupitelstva ale přineslo jiný výsledek. „Nemáme nafukovací rozpočet. Tu cestu by navíc prioritně využívali občané Meziboří. Nezapomínejme také na to, že svou část bychom v zimě museli udržovat," řekl koaliční zastupitel a radní Roman Ziegler (ANO).

Svým prohlášením rozpoutal více než půlhodinovou debatu. „Takže pro nás je teď prioritou dělání chodníků v Janově? Tohle bojkotovat je pro mě vrchol," reagoval na to například Thomas Sebastien Müller z opoziční ČSSD. V diskusi se objevil argument, že na Meziboří se lidé mohou pěšky dostat už nyní, například po Tesařově cestě. Figurovala v ní i obava ze zúžení silnice, což vyvrátila vedoucí odboru investic a regionálního rozvoje Hana Nováková.

Většina zastupitelů se nakonec přiklonila k protinávrhu Romana Zieglera, který požadoval, aby Litvínov do záměru nijak neinvestoval.

„Nemile mě to překvapilo a moc mě mrzí, že mě na to zastupitelstvo nepozvali," řekl k tomu starosta Meziboří Petr Červenka. Na vybudování cesty, o jejímž vzniku se hovoří už několik let, hodlá pracovat dál. „Nechávám si teď všechny tyto čerstvé informace ještě projít hlavou, ale tu cestu každopádně chceme. Podle zákona můžeme stavět i na cizím území. Pro jistotu si ale ještě nechám všechno zjistit," doplnil Petr Červenka.