Jak se soutěží? Do konce března bude Mostecký deník navštěvovat maturitní plesy. Každý týden představí dvanáct soutěžících, z nichž budou čtenáři webu vybírat čtveřici postupující do velkého březnového finále. Do finále postupuje z každé kategorie soutěžící s největším počtem hlasů.

Abyste se mohli lépe zorientovat, požádali jsme o stručné zhodnocení soutěžících také odborníky. Názory odborníků nelze opomenout, ale o tom, kdo nakonec postoupí do finálového kola naší soutěže, rozhodnete právě vy! Věnujte svůj hlas soutěžícím v každé kategorii a sami se tak vžijte do role porotců.

Hlasování 2. kola soutěže bude ukončeno o půlnoci v úterý 25. ledna. Dalších 12 soutěžících, které vybereme na plese Soukromé střední odborné školy podnikatelské, vám nabídneme v pondělním Mosteckém deníku.

Soutěžní kategorie maturantka

Andrea Březinová

Hodnotí P. Vyoralová: Pro maturantku dobrá barva i střih šatů. Škoda, že černá krajka naní doplněna alespoň náhrdelníken, popř. náramkem. Myslím, že slečna měla trochu komplikovaný pohyb v šatech, jsou dlouhé.

Hodnotí I. Brůnová: Celkově pěkné, klasický elegantní účes, profesionální líčení by však mohlo zvednout celkový dojem, líbil by se mi i náramek na ruku.

Beata Klármanová

Hodnotí P. Vyoralová: Milá maturantka, pěkná barva šatů, jen spodnice by měla být širší. Lépe by tvarovala sukni a šaty by nebyly dlouhé.

Hodnotí I. Brůnová: Sympatická dívka, plná energie. Princeznovský vzhled působí svěže, doporučila bych méně sladěných doplňků.

Lucie Zdeňková

Hodnotí P. Vyoralová: Typické šaty pro maturantku - výrazná barva, střih lichotící postavě a široká sukně. Doplňky jsou vhodně zvolené. Šaty se "necourají" po zemi, takže předpokládám, že si to slečna užila.

Hodnotí I. Brůnová: Krásné vlasy, pěkné rysy, přirozeně ženský půvab. Účes i líčení bych stylizovala do mladšího vzhledu.

Tip na postup Miluše Šafránkové: Andrea Březinová
Křehce působící dívka s alabastrovou pletí. Účes ladí s oblými rysy tváře. Skvěle zvolená hedvábná saténová róba v zlataveém odstínu s kontrastní černou výšivkou. Mimo jiné jemné přírodní odstíny v letošní zimní paletě barev převládají. Něžná barva s propracovanou drobnou výšivkou jen podtrhují křehkost a ženskost této maturantky. Absence šperku mi k tomuto outfitu nevadí, jen bych změnila typ náušnic a make-upem podtrhla rysy tváře.

Soutěžní kategorie maturant

Marek Drtil

Hodnotí P. Vyoralová: Výrazný oblek s vestičkou, pěkné boty, ideální délka kalhot. Marek si dal na sobě záležet. Pouze kravata by mohla být kvalitněji uvázána.

Hodnotí I. Brůnová: V pořádku, elegantní, nebojte se usmát!

Jan Drenčko

Hodnotí P. Vyoralová: Něco jako rozhalenka? Proč ne - ležérnost se k maturantovi hodí. Oceňuji chuť být jiný.

Hodnotí I. Brůnová: Optimistické, jen bych upravila trochu vlasy a obočí.

Jakub Oleš

Hodnotí P. Vyoralová: Pěkný oblek by si zasloužil výraznější kravatu, pokud je tmavá košile. Se světlou košilí by určitě vynikl více.

Hodnotí I. Brůnová: Uvolněné, pohoda - líbí se mi.

Tip na postup Miluše Šafránkové: Jan Drenčko
Decentní společenský oblek, kterým rozhodně nic nezkazí. Uvolněný styl maturantovi velmi sluší, neutrální šedivá barva typově sedí. Celkový outfit bych zkusila oživit jinou barvou košile.

Soutěžní kategorie návštěvník

David Šíma

Hodnotí P. Vyoralová: Ležérnost sama. Myslím, že na mladého návštěvníka to není špatné, ale chtělo by to před plesem sundat bílé hodinky a řetízky.

Hodnotí I. Brůnová: Má svůj styl, proč ne? Hezké rty. Docela bych vyzkoušela i střih přes uši a zvolila bych jeden elegantní pánský řetízek.

Petr John

Hodnotí P. Vyoralová: Tady bych vytkla asi pouze boty, jinak pěkně sladěné a elegantní. Černá doplněná kravatou s jemným proužkem a vestička se určitě na maturitní ples hodí.

Hodnotí I. Brůnová: Romantický vzhled! Příjemná změna. Pěkné vlasy. Krásné oči by vyniklyještě více pod upraveným obočím.

David Riegel

Hodnotí P. Vyoralová: Košile a kravata jsou dobře sladěny, ale bylo by vše dokonalejší, pokud by to bylo doplněné sakem. U kalhot je zbytečně dlouhá délka, ale jinak dobré.

Hodnotí I. Brůnová: Sympaťák. Trochu bych upravila stylingem vlasy a nechala dorůst vousy, budou vám slušet.

Tip na postup Miluše Šafránkové: Petr John
Pěkné – stylově i barevně. Rozhodně musím uznat, že tento mladý muž má svůj styl.

Soutěžní kategorie návštěvnice

Markéta Balázsová

Hodnotí P. Vyoralová: Barevně pěkné dívčí šaty, které možná trochu ruší zbytečně velká květina na boku. Nabírání na sukénce by bylo dobré lépe zpracovat, aby drželo tvar. Líbí se mi pěkný náhrdelník a náramek.

Hodnotí I. Brůnová: Pěkné vlasy - barevný ton příjemně ladí s barvou šatů, v úrovni lícnich kostí bych je zkusila sepnout a přesunula bych objem do horní části účesu. Doplňky se mi líbí, na ruce bych nechala jen jeden prstýnek, v profesionálním líčení by ještě více vynikly nádherné oči této dívky.

Beáta Rochlová

Hodnotí P. Vyoralová: Pohodlné šatičky pro každou příležitost, které jsou na mladé slečně možná zbytečně usedlé. Oceňuji elegantní doplňky, vše dobře barevně sladěno.

Hodnotí I. Brůnová: Perly elegantně a žensky doplňují pastelový odstín celkového, jemně působícího vzhledu. Totéž bych propašovala i do líčení a dotvořila tak dokonalý celek s vlasy (pěkný střih i barva). Možná bych vyměnila ozdobu ve vlasech za elegantnější sponu ladící k perlám.

Kristýna Lubinová

Hodnotí P. Vyoralová: O černobílé kombinaci se říká, že nikdy nezklame. V tomto případě jsou však černé rukavice tak nějak navíc a v kombinaci s délkou šatů nepůsobí příliš harmonicky. Samotný štrasový náramek s prstýnkem by klidně stačil.

Hodnotí I. Brůnová: Velmi hezká a milá tvář, krásné oči ladí s odstínem vlasů. Líčení bych zkusila do podobné palety barev, ubrala bych na řasách, trochu přidala elegance do účesu, vše by zapadlo do celkového image.

Tip na postup Miluše Šafránkové: Beáta Rochlová
Celkově působí velmi elegantně. Vše k sobě stylem, provedením i barvou ladí. Snad jen jemně nabírané řasení sukně bych umocnila posunutím kontrastní stuhy výš. Čistotu tohoto outfitu podtrhují vhodně zvolené perlové doplňky.

Kdo jsou naši odborníci

Petra Vyoralová – odbornice na společenskou módu ze svatebního salonu Delta Most. Kompletní svatební servis. Půjčování svatebních, společenských a plesových šatů. Nabídka snubních prstenů, svatebních oznámení a doplňků. Kontakt: www.svatby-most.cz
Iveta Brůnová – vizážistka – má za sebou dlouholetou úspěšnou praxi v oboru vizáže a image, oceněna 1. místem v mezinárodní soutěži Bomton cup 2008, nabízí služby v oblasti líčení, účesů, péče o pleť, stylingů, focení, osobních poraden a konzultací, přednášek či školen. Kontakt: 603755260 iveta.brůnová@digitalebiz.cz
Miluše Šafránková – odbornice na celkový vzhled ze salónu Team proměny v Mostě, který se zabývá především kompletní proměnou image. Nabízí kadeřnické, kosmetické, vizážistické, fotografické, masérské a nehtové služby. Zajišťuje pro firmy bonusové programy, školení
a image semináře. Pořádá víkendové relaxační pobyty pro ženy. Kontakt: 412 432 502

Ceny pro vítěze

Na 4 vítěze finálového hlasování, které odstartujeme 30. března čekají tyto ceny:
• Vypůjčení společenských šatů v salonu Delta Most zdarma či s 50% slevou
• Vypůjčení obleku v salonu Delta Most zdarma či s 50% slevou
• Vizážistická konzultace u profesionálky Ivety Brůnové zdarma
• Kosmetické balíčky od společnosti Oriflame Most
• Webhosting od společnosti Softex NCP s.r.o. - Růžová 1426, Most
• Den fotomodelkou v salónu Teamu proměny, Bělehradská 3347/7
• Den fotomodelem v salónu Teamu proměny
• Nehtová modeláž v hodnotě 500,-
• Poukaz v hodnotě 500,- na biosolárium

Kosmetický salon Oriflame, SHD Komes Most - 16. patro, 724 132 815, blahova.miri@seznam.cz, Den otevřených dvěří každý pátek 10 – 18 hod.

Nehtový ateliér Jana Hlaváčková – Manikúra, modeláž nehtů, prodlužovaní řas, prodej kosmetických výrobků, SHD Komes Most - 2. patro, 606 494 805,

www.nehtovyatelier.estranky.cz, Po – Pá 9 – 17 hod.

Soutěž připravuje Alena Průšová