Sokolovna už teď přijímá návštěvníky. V jejích prostorách sídlí od konce dubna pobočka Komerční banky. V polovině června se otevřela restaurace ve druhém patře. Další provozovny budou následovat. „V půli července začne fungovat čínská restaurace dole, v září pak kavárna s dětskou hernou, bistro a tělocvična. Nakonec přijde na řadu obchodní galerie", říká Vladimír Serdula, jednatel společnosti Naturyss, investora přestavby. Sokolovnu získal od města výměnou za vybudování gymnastického sálu u sportovní haly na Koldomě.

Stará nemovitost přichystala novému vlastníkovi několik nemilých překvapení. „Původně jsme si třeba mysleli, že přistavíme nad přístavek, ve kterém se hrál squash. Jenže když jsme odkryli základy, zjistili jsme, že tam žádné nejsou. Stavět něco navrch tedy nepřicházelo v úvahu a místo toho jsme tuto část museli zbourat. Nabrali jsme tím asi dva měsíce zpoždění," podotýká Vladimír Serdula a naráží tak na fakt, že původně měla v budově například banka začít fungovat už v prosinci. Základy celého objektu byly podle něj v katastrofálním stavu.

Změnit musel také své plány ohledně parkoviště, které se nachází mezi Sokolovnou a lékárnou. Z původně zamýšlených čtyřiceti míst je polovina. „Sokolovna se nachází v ochranné zóně zámku. Z toho důvodu jsme nemohli na pozemku pokácet potřebné množství stromů," pokračuje Vladimír Serdula s tím, že v nové Sokolovně možná bude také kadeřnictví a kosmetika.

Tělocvična, vytvořená z bývalého gymnastického sálu, poskytne kurty na badminton a míčové sporty. Dopoledne má vedle veřejnosti sloužit také studentům gymnázia.

Celá přestavba měla vyjít až na třicet milionů korun. Neočekávané okolnosti ji ale o dost prodražily. „Předpokládáme, že celková cena převýší plánovanou částku, ale finální čísla ještě nemáme," uzavírá Vladimír Serdula.