Po splnění úkolů v přírodě na okraji horského městečka, kde dospělí předtím rozmístili mezi stromy mrkev, brambory, pórek, květák a další zdravé dobroty, se účastnici vydali do klubovny Sokolovny, v níž připravili polévku a sestavili domeček pro hmyz. Pomohl kateřinský truhlář a aktivní člen Sokola Jan Turzó, který v místní organizaci vede turistický oddíl.

Další akcí bude 21. srpna Sportovní den a den všestrannosti na hřišti pod kateřinskou rozhlednou. Tenisová akademie Jana Váňi, město Hora Svaté Kateřiny a T. J. Sokol Hora Svaté Kateřiny pro všechny děti připravily sportovní odpoledne, při kterém si vyzkouší různé druhy sportů a nácvik na Odznak všestrannosti. Akci pro veřejnost ukončí táborák.

Kateřinské Sokolské letní dny vyvrcholí 28. srpna, kdy bude Den zakončení prázdnin. Chystá se pohádka a zábava pod širým nebem, včetně pevnosti Boyard.

Organizace T. J. Sokol Hora Svaté Kateřiny vznikla v roce 2020 jako otevřená komunita dětí a rodičů z Hory Svaté Kateřiny a okolí. Má více než třicet členů, kteří navázali na činnost místního Dětského klubu, jenž je jedním z oddílů kateřinského Sokola. Ten stále nabírá nové aktivní členy. Klubovnu mají v horní části budovy městského kina.

T. J. Sokol Hora Svaté Kateřiny patří pod Sokolskou župu Krušnohorskou-Kukaňovu sídlící v Duchcově.