Počet pečovatelek nesnižuje. Stěhovat se bude stacionář a vedení příspěvkové organizace, patřící městu. Optimalizaci úřední správy sociálních služeb schválili radní. Počet zaměstnanců ředitelství se sníží z jedenácti na sedm. Dva propuštění dostanou odstupné, třetí je ve zkušební době, čtvrtý skončil sám.

Sídlo městské správy sociálních služeb se do 30. června přestěhuje z bývalých jeslí v ulici Františka Malíka (na sídlišti Liščí vrch) do Domova pro seniory Astra v ulici Barvířská (u Teska). Do Astry se přemístí i Denní stacionář pro seniory, který je v ulici Jiřího Wolkera. V květnu se kapacita stacionáře sníží z 10 míst na čtyři místa.

Radnice vysvětluje změny tím, že obdržela od státu nižší dotaci na sociální služby. Proto zavádí úsporná opatření. „Rozhodně se nebude šetřit na klientech, musí se začít šetřit na ředitelství,“ řekl primátor Vlastimil Vozka. „Neohrozí to kvalitu našich služeb,“ řekl Jiří Grosman, ředitel městské správy sociálních služeb (MSSS). Stěhováním a zeštíhlením administrativy chce město snížit náklady na provoz a na mzdy.

Od června do konce roku ušetří prvních 1,2 milionu korun. Přestěhování bude stát 160 tisíc korun. „Připravujeme ještě další opatření, která vyplynou se situace v dalším pololetí,“ sdělil náměstek primátora Jiří Kurcin. Opuštěné sídlo ředitelství zůstane městu. O využití se bude jednat. Radnice bude řešit i další provozování manželské poradny. Kvůli rostoucím cenám potravin a energií upravilo město sazby pro klienty MSSS.