Zklámání neskrýval starší manželský pár: „Co se dá dělat, u Kosmosu to bylo lepší,“ řekl když spatřil vylidněné náměstí.

Rušněji bylo na okraji soukromé tržnice u Kosmosu, kde od rána stály dva stánky. „Lidi jsou zvyklí chodit sem,“ shodla se skupinka na minitrhu. I když centrální část tržnice zabírá od loňska parkoviště a pravidelný velký trh tu proto zanikl, pár trhovců a jejich věrní zákazníci nepřestávají využívat okraj areálu. V sobotu 26. března tu bylo možné nakoupit například brambory za 8 nebo 12 korun, cibuli za 20 korun, jablka za 25 korun, vajíčka za 4 koruny za kus a pamlsky pro domácí zvířata.

Daria Protsenko utekla s rodinou před válečnými hrůzami z Ukrajiny. V Mostě začala navštěvovat střední školu.
Místo raket a sirén čeština a ekonomie. Po útěku z války už Daria chodí do školy

Jeden z trhovců, který se tentokrát přijel na místo jen podívat, Deníku řekl, že vidí v této lokalitě stále potenciál. „Chtěl bych sem dostat trhovce zpátky,“ uvedl a dodal, že jedná s majitelem pozemků, aby v sobotu 2. dubna mohl začít na volných místech tržnice pravidelný větší trh, podobný těm v předchozích letech. Trhovec doufá, že se to podaří a že se získá pro svůj záměr další kolegy, aby nalákali víc lidí a měli tak větší tržby.

Oslovení Mostečané nedají na starou tržnici dopustit. „Lidi se za ty roky naučili nakupovat tady. V centru města je to sice hezké, ale tady je víc baráků,“ sdělil jeden z nakupujících.

Bude zajímavé sledovat, který sobotní trh nakonec uspěje, zda ten na 2. náměstí, nebo ten na staré tržnici u Kosmosu.