„Na svazích leží kolem dvaceti až třiceti centimetrů technického sněhu. V provozu je vlek Poma a Kotva,“ informoval včera David Lancinger ze společnosti Mount Club Litvínov, která vlastní sportovní areál v Klínech. Lyžuje se též v Českém Jiřetíně. „Máme v provozu dva vleky u kostela. Na svahu leží kolem čtyřiceti centimetrů sněhu,“ sdělil vlekař Petr Pucandl.

Do hor mohou vyrazit také vyznavači běžkového lyžování. Podmínky sice nemají ideální, ale například na Mračném vrchu blízko Klínů jsou stopy podle možností upraveny skútrem se stopovačem. Z Horní Vsi u Českého Jiřetína se dá na běžkách dojet až do Německa.

Zájem lidí o lyžování podle vlekařů každým dnem stoupá. Jestliže například na Klínech jezdila o Štědrém dnu pouze necelá stovka lyžařů, včera se na svahu pohybovalo již zhruba pět se lidí. V Českém Jiřetíně se u vleku tvořily asi pětiminutové fronty.

Do Krušných hor se lyžaři ve všední dny dostanou běžnou autobusovou linkou nebo vlastním automobilem O víkendu vyjíždí v devět hodin ráno z litvínovského nádraží ski bus.