close zoom_in A tak lidi prostě vyvádějí hlouposti. Děti jezdí na kolech bez držení, ve dvou či ve třech, stojící si přitom na zádech. Nic proti rozvoji krasojízdy, to je věc chvályhodná, pokud si jako tréninkovou plochu zvolíte jiné místo než okresní silnici v zatáčce.

Pravda, jde stále o zuby, ale většina potměšilců na kolech beztak čeká na druhou sadu. Když se však neuklidíte na hřiště, může vám jízdu zrychlit třeba projíždějící Kavka bus. Každý kdo zůstal trčet na dálnici z Prahy s porouchanou převodovkou, nebo zaparkoval v rodinném domku ve Velemyšlevsi, ví, že to není úplná science fiction. A přestože ten zlý a nedbalý řidič, který s vrakem vyjel, aby ze zaměstnání nevyletěl rychleji než pták dostal flastr, určitě ještě nějaký bus, který má k dokonalému stavu stejně daleko, jako Češi k moři, na silnicích uvidíme.

Firmu nikdo nepotrestal. Možná by se vedení (pokud již dávno není), mohlo zařadit mezi dárce krve, kterých je údajně stále po čertech málo. To se ale určitě změní. Ještě 14 dní běží akce, kdy za darovaný půllitr rudé tekutiny získáte půllitr zlatavé. Je to sice nealko, ale nebudeme si přeci pěstovat mezi dárci alkoholiky. To je, pane, motivace. Plechovka piva. Co třeba vymyslet pro dárce slevy na léky, ošetření a podobně, než jim strkat pivko z Lidlu za 6,30? Zbytečné. To radši budeme plakat nad rozlitým mlékem. Tedy krví.

Autor je mostecký spisovatel