14.40

Nový primátor Jan Paparega a bývalý primátor Vlastimil Vozka poskytli Mosteckému deníku během přestávky krátký rozhovor. Primátor chce v prosinci svolat ještě jedno zasedání, aby byl schválen rozpočet. Vozka připustil, že v zájmu občanů bude nutné překonat dosud patrné nesváry mezi SMM a Severočechy. Většina občanů už ze sálu odešla. Do diskuze se nikdo nepřihlásil. Jednání končí. Připravujeme profil primátora a další podrobnosti. Máme i vyjádření Hany Jeníčkové. On-line končí. Z reproduktoru v sálu zní známá spartakiádní skladba Michala Davida.

14.09

Dalšími radními byli zvoleni většinou hlasů za Severočechy Most Jiří Zelenka a Vlastimil Vozka, za komunisty Jiří Novák, Radek Belej a Václav Jírovec a za ANO Berenika Peštová a Jan Schiller.

14.01

Náměstky primátora se stali Marek Hrvol (Severočeši Most), Vladimíra Ilievová (ANO) a Markéta Stará (Severočeši Most). Jsou zároveň radními.

13.55

Primátorem se stal Jan Paparega (Severočeši Most). Navrhla ho koalice Severočeši Most-ANO-KSČM. Získal většinu hlasů. Sdružení Mostečané Mostu navrhovalo Bereniku Peštovou (ANO). Ta ale nominaci odmítla.

13.54

Nový, zatím nezvolený primátor, bude mít tři náměstky a rada 11 členů. Bude to jako dosud.

13.46

Mezi Sdružením Mostečané Mostu a Severočechy Most to jiskří. Sdružení připomínkuje různá procedurální ustanovení. V sále je i předseda Severočechů.cz Bronislav Schwarz. Když byl Vozka navržen na počátku schůze na její řízení, Schwarz na jeho podporu tleskal. Volba primátora, náměstků a radních, která se chystá, bude veřejná, ne tajná. Zastupitelé si to nyní odhlasovali.

13.27

Všichni museli stát. Zastupitelé skládali slib. Každý jednotlivě. Schůzi si očividně nejvíce užívají zastupitelé z ODS. Mají dobrou náladu. V pohodě jsou i komunisté. Ostatní se tváří spíše důstojně, snad pod tíhou nové odpovědnosti a atmosféry. Sem tam se mihne úsměv.

Slib zastupitelů.

13.08 hodin

Vozka přebírá řízení schůze. Rozhodla o tom většina zastupitelů. Jeho bývalý kolega Luboš Pitín (SMM) vůči tomu před hlasováním protestoval. Neuspěl.

13 hodin

Sál je plný. Hana Jeníčková (SMM) zahájila zasedání. Přijela i Česká televize. V sále je asi stovka občanů a desítka novinářů. Zasedání řídí nejstarší zastupitel Alois Malý (Severočeši Most). Z 45 zastupitelů chybí jen jeden, omluvil se Karel Novotný (ČSSD). Malý chce, aby schůzi vedl jeho kolega Vlastimil Vozka. Testuje se hlasovací systém.

12.47 hodin

Sál se pomalu zaplňuje zastupiteli a veřejností. Přišla i starostka Litvínova Kamila Bláhová (ANO). V sále je již několik desítek občanů, srocování zastupitelů sledují hlavně z balkonu pro veřejnost, odkud je pěkný výhled.

Předání osvědčení skončilo

9.30 hodin

Noví zastupitelé přicházeli na první ceremoniál: ve velkém radničním sálu si měli převzít osvědčení o zvolení. Jako první se v sálu objevil zastupitel Jiří Zelenka (Severočeši Most), po něm následovali další zastupitelé tohoto hnutí a zastupitelé za ANO, ČSSD, ODS a KSČM. Ze Sdružení Mostečané Mostu přišel včas jen Arnošt Ševčík.

10 hodin

Zastupitelé začali dostávat osvědčení o zvolení od Jany Čejkové, zástupkyně chybějící tajemnice. Během ceremoniálu zastupitelům zazpívali žáci mostecké ZUŠ F. L. Gassmanna.  Barbora Kubínová zazpívala píseň „Já povím to líp“ z muzikálu Angelika a Jan Samčík song „Jezdím bez nehod“ z muzikálu Rebelové.

11.05 hodin

Se zpožděním z různých důvodů přicházeli další politici. Již po ceremoniálu dorazili například Jan Paparega, Adolf Sigmund, Irena Čapková  a Jan Syrový. Osvědčení jim předala neformálně službu konající úřednice. Politici odešli do obřadní síně, kde se všichni oficiálně fotili.