V mateřské školce v Ladově ulici se letos budou děti opravdu muset obejít bez některých kroužků. „Upozornili jsme na to rodiče, navíc nemáme za povinnost kroužky nabízet,“ řekla Deníku zástupkyně pro předškolní výchovu Miroslava Samková s tím, že kroužek mažoretek vedla učitelka, která odešla do důchodu a flétničky naopak učitelka, která odešla na mateřskou dovolenou.
Špatně někteří rodiče prý pochopili i žádost školky o kancelářské potřeby. „My samozřejmě papíry i pastelky máme. Běžně ale žádáme rodiče, kteří mají možnost donést nám například z jedné strany popsané papíry z kanceláří. Takových pomůcek totiž není nikdy dost a žádost o jakýkoliv takový dar či sponzorský dar od movitějších rodičů je běžná na všech školkách,“ dodala Samková.
Takovou praxi potvrdily i učitelky z mateřinky v Tylově ulici. „U nás takový postup funguje výborně, všechno je to na komunikaci mezi učitelkou a rodiči. Peníze na papíry na kreslení má samozřejmě každá školka, proč bychom je ale utráceli, když nám rodiče papíry použitelné na běžné kreslení nosí. My pak ušetřené peníze využijeme na čtvrtky, ty jsou drahé, a další výtvarné potřeby, tak abychom dětem přilepšili,“ vysvětlila Alena Ulrichová s tím, že opravdu muselo v mateřince v Ladově ulici dojít ze strany rodičů ke špatnému pochopení.
Ředitelka Ilona Kuklová z mateřinky v Gorkého ulici dodala, že se sama školka snaží peníze získat například i sběrem. „Sbíráme papíry, lahve, do každé akce se zapojíme. Rodiče s námi spolupracují, hlavně vypomůžou o Vánocích,“ řekla Deníku Kuklová s tím, že zatím ale nikdy nepomohla žádná firma sama od sebe. „Firmy slyší na konkrétní věci, takže když potřebuji nádobí, oslovuji porcelánky,“ dala příklad ředitelka.