Dívky jsou kamarádky, obě spolu chodí do páté třídy mostecké základní školy. Při odchodu z domova s sebou měly batůžky. Podle policie obě dívky naposledy viděla jedna z maminek ve středu odpoledne, kdy se procházely po Mostě. Domů ale už nedorazily.

„Po školačkách pátráme od středeční jedenácté hodiny večerní. Všem hlídkám byl ihned předán jejich popis. Informace dostala i městská policie a dopravní podnik,“ řekla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Policisté během celé noci prohledávali parky, zastávky, nádraží i opuštěné budovy. Prověřili příbuzné a známé, zda k nim dívky třeba nešly na návštěvu. Kontrolovali též zdravotnická zařízení, kam by děti byly převezené v případě, že by se jim třeba něco stalo.

Pátrací akce pokračovala během čtvrtka kontrolami nákupních středisek, policisté samozřejmě znovu pročesávali ulice i odlehlá místa. Prověrky se dělaly i v základní škole, kam dívky docházejí. Do odpoledních hodin byla však veškerá snaha pátračů neúspěšná.

Policie včera nechtěla ohledně toho, kam mohly dívky zmizet, nikterak spekulovat. Je možné, že třeba jen někam společně odjely na výlet. „Pátrání samozřejmě probíhá i v jiných regionech, ne jen v Mostě,“ dodala pouze Světláková.

Tereza Sochaničová.

Tereza Sochaničová

Barbora Mordychová.

Barbora Mordychová