Když se Jindra usadil, dostal svého asistenta-spolužáka. Ten ho jistil, kdyby z vozíku padal. Po velkém úsilí a několika nezdařených pokusech překonal první překážku – na zemi položenou chůdu, tedy práh dveří. Jindra zjistil, že na hranol musí couvat, protože menší přední kolečka vozíku se protáčejí. Pak, povzbuzován spolužáky, uchopil ze země míč a hodil ho jako paralympionik na koš. V záběru projel úzkou uličkou mezi dvěma švédskými bednami. Za každé bezchybné provedení dostal bod. Čím více bodů třída dostala, tím lépe.

„Ve vozíku jsem ještě nejel. Byla to paráda, ale nechtěl bych to zažít doopravdy,“ řekl Jindra Deníku.

„I když tyto úkoly dělali poprvé, myslím, že je zvládli,“ zhodnotila třídní učitelka Ilona Fenclová jízdu zručnosti na vozíku a chůzi s francouzskými holemi na „ledu“. Na parketách totiž horlivým starším žákům hole klouzaly jako v zimě babičkám a dědečkům na neudržovaném chodníku.

Třídy se střídaly po dvaceti minutách na celkem patnácti stanovištích. Jejich názvy hovoří za vše: Slepá sms, Malování ústy, Malování nohou, Brailovo písmo, Poznej podle hmatu, čichu, chuti, Pantomima, Nevidomá dráha, Znaková řeč…

„Příprava byla náročná. Měla jsem několik bezesných nocí,“ řekla hlavní organizátorka, učitelka Eva Münchová. Podle ní teď děti budou handicapované lidi více chápat, i když se některé při plnění disciplín smály. „Chtěli jsme to udělat zábavnou formou. Šlo nám o emoce,“ dodala pořadatelka.

Součástí takzvaného projektového dne byla i charita.

Před zahájením akce vytvořili žáci prvního a druhého stupně s učiteli hromadnou fotografii. Před focením v tělocvičně si všichni nasadili červené klaunské nosy. Jejich zakoupením přispěli částkou 11 700 korun na konto Bariéry, které je projektem Nadace Charty 77. Za patnáct let se z konta rozdělilo již 180 milionů korun na nákup pomůcek a zlepšení života handicapovaných lidí. Jeden klaunský nos stojí 30 korun. „Dobrý pocit, který budete mít pokaždé, když na ulici uvidíte vozíčkáře, má větší hodnotu, než je cena jednoho klaunského nosu,“ uvádí na prodejních obálkách s nosem zpěvačka Lucie Bílá, patronka Konta Bariéry.