Tělovýchovná jednota se rozhodla pro ukončení provozování mezibořské sjezdovky z několika důvodů. „Město kdysi rozhodlo, že ji budeme mít pod sebou s tím, že si jejím prostřednictvím vyděláme na svoji činnost. Jenže všichni víme, jaké jsou zimy. Za posledních pět let se tam lyžovalo jen pár dní. Místo výdělku je ztráta. Navíc na to, abychom se o ni starali, nemáme lidi. Všichni jsme to dělali po práci. A také není úplně jednoduché takové zařízení provozovat z legislativního hlediska," řekl Mosteckému deníku předseda TJ Baník Meziboří Tomáš Herink.

O převodu sjezdovky zpět pod město, tedy jejího vlastníka, diskutoval se zástupci radnice dva roky. „Rozhodně to nebylo tak, že bychom se jednoho dne rozhodli se jí zbavit. Jedná se o plynulý přechod projednávaný dlouhou dobu," doplnil Herink.

„Pokud budou v zimě vhodné podmínky, bude jezdit vlek a bude se lyžovat." Petr Červenka, starosta Meziboří

Sjezdovka se oficiálně vrátí městu 1. srpna. Do té doby budou dobíhat výpovědní lhůty smluv, které má v rámci areálu Baník uzavřené. Radnice poté sjezdovku převede pod své technické služby, které se o ni budou starat. „Nebude to pro technické služby jednoduché. Bude nás to také stát nějaké peníze. Uděláme ale všechno pro to, aby vše v pořádku fungovalo. Pokud budou v zimě vhodné podmínky, bude jezdit vlek a bude se lyžovat," uvedl starosta Meziboří Petr Červenka. Vlek, který patří tělovýchovné jednotě, Baník prodá městu za symbolickou korunu.

Úřad si zároveň nechá zpracovat studii, jak s areálem dál naložit. Jejím obsahem by mělo mimo jiné být, jak ho využít také v letních měsících.

Mezibořím se začaly šířit spekulace, že areál zcela skončí. Objevila se například informace, že se sjezdovka rozprodá jako stavební parcely. Starosta to vyloučil. „Lidé si vymýšlejí různé věci. Tohle je absolutní nesmysl. Nikdo tu ani na chvíli neuvažoval o tom, že by sjezdovka skončila," doplnil Petr Červenka.