S jeho prohlášením souhlasí i ostatní členové litvínovské ODS. Ihned po starostovi si vzal slovo první místostarosta Martin Klika (ČSSD), aby přečetl postoj koaličních zastupitelů SNK-ED, ČSSD a SZ. „Po několikerém jednostranném vyjádření starosty města ve sdělovacích prostředcích ke krizové situaci ve městě“, se domníváme, že nastal v zájmu objektivity čas pro vyjádření druhé strany,“ uvedli politici v prohlášení.

Ochota koaličních partnerů ke změnám jako bylo odvolání místostarosty Vopelky podle nich pramenila ze snahy o zlepšení komunikace a vzájemné informovanosti členů Rady města, která v předcházející době nebyla dobrá. „Proto nám velkolepá prohlášení typu „únorový puč“ a podobně připadají minimálně nevhodná,“ pokračuje koaliace, která nakonec starostu vyzvala k přistoupení ke koaliční smlouvě. Podle starosty je podepsání kolaiční smlouvy stále v jednání. ODS smlouvu nepodepsala, podepsali ji zatím pouze někteří zastupitelé za stranu ODS.

„Na svém postu chci i nadále zůstat, ale ze svých zásad slevit nehodlám, která jsem několikrát přednesl a doufám, že mě v tom i zastupitelé podrží,“ sdělil nekompromisně starosta města. Na posledním sněmu ODS oznámil Daniel Volák, že vystupuje ze strany, mandát si ovšem ponechal.