V Mostě se oproti loňskému roku Silvestr slavil v prostranství mezi obchodním domem Prior, kulturním domem Repre a magistrátem. Důvodem je výstavba na I. náměstí v Mostě. Celý program začal v Mostě ve tři hodiny odpoledne a zakončil ho ohňostroj v sedm hodin večer. Nejvíce se stovky lidí ve městě pod Hněvínem těšily na známou kapelu Maxim Turbulenc.

V Litvínově zábavu obstaral komik Michal Nesvadba se svojí kouzelnou školkou a zpěvák Julián Záhorovský. Litvínovští odpálili ohňostroj na náměstí Míru v pět hodin, v Mostě byl hlavní ohňostroj odpálen o dvě hodiny později. Okrasné plameny na obloze pozorovali lidé i na hradě Hněvíně.

„Je to poprvé, co jsem vyšlápla na Hněvín, abych ohňostroj mohla pozorovat pěkně z výšky a měla jsem ho jako na dlani,“ řekla Mostečanka Jana Froňková. Spolu s ní na hradě shlíželi dolů na rozzářené město i další lidé, kteří s sebou přivedli i děti.

Zvláštní zásahy policie či hasičů si letos silvestrovské zábavy nevyžádaly. „Během silvestrovských oslav nedošlo k závažnějším událostem,“ informovala Alena Bartošová, tisková mluvčí Okresního ředitelství Policie České republiky v Mostě.

Během silvestrovského večera a novoročního dopoledne zasahovali policisté u dvou dopravních nehod v Litvínově. K jedné z nich došlo ve Studentské ulici, kde řidič fiatu najel do zaparkovaného vozidla a ke druhé v Hamerské ulici, kde do zaparkovaného vozu naboural řidič audi. K jedné nehodě dolšo i v Mostě u sportovní haly. Zde řidič narazil do zábradlí. Všechny kolize se obešly bez zranění.

Dále policisté řešili vloupání do bytu v Litvínově a v Bečově, zadrželi celostátně hledanou osobu a vypátrali pohřešovanou osobu.

Pět minut před osmou hodinou ranní se 1. ledna narodilo v Mostě první miminko roku 2008. Prvorodička Ivana Megová z Chomutova přivedla na svět dcerku Emu Megovou předčasně, ve 33. týdnu těhotenství. Děvčátko proto muselo být umístěno do inkubátoru. Holčička měřila 43 centimetrů a vážila 1,78 kilogramu.