Zchátralé mosty pod Hněvínem a v Rudolicích zlikvidují v Mostě. Nahradí je novými na stejných místech. Řidiče čekají roční objížďky, policie nabádá k opatrnosti. Stavby financuje stát, který chce předejít haváriím nosných konstrukcí.

Ve velmi špatném stavu je most v Souši, který na silnici I/27 zajišťuje rychlé spojení z Litvínova do Mostu. „Rekonstrukce bude kompletní, dojde ke zbourání nynějšího mostu a ke stavbě nového,“ sdělil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Jan Studecký. Stavební práce začnou ve středu 8. srpna a včetně zimní technologické přestávky potrvají jeden rok. Stát za vše zaplatí 89 milionů korun.

Rekonstrukce zastávky MHD a omezení dopravy u Kahanu v Mostě.
V Mostě je rozkopaná rušná ulice u Kahanu. Omezení potrvají do konce prázdnin

Řidiči budou moci cestovat mezi oběma městy dál. Dopravu z uzavřeného jednosměrného mostního pruhu převezme sousední spodní silniční koridor ve směru Most - Litvínov, který vede podél tramvajové trati a stane se dočasně obousměrným, čímž ale provoz zhoustne.

Větší omezení pocítí řidiči na silnici I/13, která je pod mostem. Stavba totiž uzavře pruh na Chomutov. Objízdná trasa pro tranzitní dopravu ve směru Most - Chomutov povede přes Záluží, Dolní Jiřetín a Komořany. Mostečané budou moci využít cestu přes město ulicemi ČSA, SNP, Pod Širokým vrchem a Tvrzova, kde se za okružní křižovatkou u Matyldy dostanou za uzavřený most a na volný tah I/13. Pro cestování od Litvínova po I/27 se provoz svede do jednoho jízdního pásu od rozvětvení u křižovatky s ulicí Železničářů po provizorní přejezd před mimoúrovňovou křižovatkou u ulice ČSA.

Lávka pro pěší do Rudolic

Přípravné práce a kácení dřevin už začaly také kvůli rekonstrukci nevyhovujícího mostu do Rudolic. Demolice má podle radnice začít v září, naváže na ni stavba nové mostní konstrukce. Bude to stát 74 milionů korun, ale město díky dotaci zaplatí jen 6,7 milionu. Během stavby bude chodcům sloužit lávka.

Obousměrná objízdná trasa pro auta se otevře koncem léta a povede kolem vinice přes most u kostela a ulicí Rudolická směrem k Chanovu. Objížďka bude platit i pro autobus číslo 10.

Demolice vybydleného obytného bloku 31 v Mostě
OBRAZEM: Demolice vybydleného bloku 31 pokračuje. Prach krotí voda z hadic

V Mostě zatím platí omezení v ulici Lipová u Kahanu, kde se opravuje zastávka MHD. Tato stavba potrvá do srpna. Do ulice auta nemohou vjíždět ze směru od Lidlu. Objízdná trasa vede okrajem sídliště za bankou.

Křižovatka u Prioru, na třídě Budovatelů v Mostě
Most zrušil zakázku na velkou přestavbu třídy Budovatelů