Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) mohlo zničené silnice opravit na samém konci roku díky penězům nečekaně uvolněným ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Nový povrch položili silničáři nejprve na hlavním silničním tahu mezi Sedlecem a Skršínem a dále ve směru do Chrámců. Kvůli hlubokým vyjetým kolejím tam byla jízda hlavně za deště nebezpečná. Stejná situace byla i na silnici ve směru z Mostu do Plzně. Tam se nyní finišuje.

Kvůli počasí není jisté, že se vše stihne do dnešního dne, kdy bylo naplánováno ukončení prací. Podle provozního náměstka chomutovské správy ŘSD Tomáše Hofmanna totiž musí být pro dokončení obnovy povrchu dodrženy základní technologické podmínky. Jen úsek mezi Čepirohy a Havraní přijde na 47 milionů korun. „Na dokončení opravy je třeba přibližně čtyř tisíc tun směsi,“ uvedl pro zajímavost Hofmann. Nyní už lze jet po silnici bez problémů, řidiči ale musí ještě počítat s omezením rychlosti v některých místech až na třicet kilometrů v hodině.

Příští rok chce ŘSD na Mostecku opravit 136 metrů dlouhý silniční most u Sedlece, jehož stav patří mezi nejhorší v kraji. Má se také rozšířit dvoukilometrový úseku silnice z Komořan do Mostu na čtyři pruhy.