Silniční doprava mezi městy Most a Louny se zrychlí. Uleví se nervózním řidičům i zatíženým vesnicím. Za dva týdny by měly totiž skončit objížďky způsobené rekonstrukcí silnice první třídy v úseku Odolice – Dobroměřice (I/28).

Chomutovské oblastní Ředitelství silnic a dálnic ČR chce dát modernizovanou trasu 30. září do předběžného užívání.

„Děláme vše pro to, abychom tento termín stihli,“ řekl včera Deníku šéf ředitelství Renné Komínek.

Stavbařům počasí stále přeje. Zbývá jim ještě jedna přeložka plynového potrubí.

Na silnici byla před opravou řada závad. Tah na Prahu vedle kopců Raná, Milá a Oblík byl například moc úzký a neumožňoval bezproblémové předjíždění.
Zkapacitněním důležité cesty se má zvýšit plynulost a bezpečnost dopravy. Ta se ale během objížděk zhoršila v okolních obcích, kde pozorují zhoršení stavu vozovek.

„Přes naši obec jezdí více osobních aut. Ze začátku to zkoušely i kamiony, ale naši strážníci jim v tom zabránili,“ sdělil starosta Bečova Václav Turnovský.
Žádné další velké opravy a omezení pro řidiče se na státních silnicích na Mostecku letos už neplánují. A co bude příští rok, ještě není jasné. Čeká se na rozpočet ministerstva dopravy. Otázkou stále zůstává, kdy začne rozšiřování přetížené silnice mezi Mostem a Litvínovem. Stát šetří a zatím se ani neví, zda budou alespoň peníze na rozsáhlé opravy děravého asfaltového svršku, kde se tvoří louže.