Sníh se rozpustil a silnice ukazují následky po zimní nadílce. V Litvínově patří k nejhorším a zároveň k nejnebezpečnějším úsekům silnice Podkrušnohorská a Valdštejnská ulice. Silničáři se nyní budou snažit hluboké krátery ve vozovce zakrýt. Litvínovská radnice chce s opravami začít ještě v březnu. „Tyto věci nás hodně trápí, vozovky jsou po zimě ve špatném stavu a nechceme to protahovat do dalšího roku,“ uvedl litvínovský starosta Milan Šťovíček.

Město se ale nechystá opravit jen místní komunikace, dostane se i na chodníky. Z rozpočtu města půjde na „záplatování“ silnic a chodníků pět a půl milionu korun. Asi tři miliony vloží Litvínov právě do silnic, ostatní peníze půjdou na opravy chodníků. „Jedná se především o hlavní tahy, tedy Podkrušnohorskou a Valdštejnskou. Chceme jít ale i do dalších ulic. Chceme to urychlit, abychom opravy stihli co nejdříve,“ dodal místostarosta Litvínova Martin Klika.
Ještě v březnu celý plán oprav projedná rada města. Hned poté se prý může začít s pracemi.

Řidiči musí mezi dírami kličkovat, ale ani tak se nevyhnou všemu. Velké díry, které jsou navíc zalité vodou, jsou o to víc kritické, protože nejde vidět, jak jsou hluboké. „Je to hrozné. Silnice jsou rok od roku horší. Občas mám problémy se díře vůbec vyhnout,“ rozčiluje se Roman Zedek z Litvínova.

Radnice přiznává, že jedním z nejkritičtějších míst je most v Podkrušnohorské ulici. Most je v havarijním stavu. Město dokonce uvažuje o jeho úplném stržení. Stále však řeší problémy s krajem. Most je totiž v majetku města, zbytek Podkrušnohorské ulice patří Ústeckému kraji. „Asi bychom byli raději, kdyby byl most kraje, ale je jasné, že v takovém stavu most nikdo chtít nebude,“ uvedl místostarosta Litvínova Martin Klika. Radnice však chce most přes Mezibořskou ulici zachránit.