V Mostě v pátek večer plesali maturanti z Obchodní akademie a Střední pedagogické školy. Jejich bál se konal v kulturním domě Repre.

Osmý reprezentační ples města Litvínova se konal také v pátek, od 20 hodin vlitvínovské Citadele. Za podpory města Litvínova a sdružení Loučky si lidé mohli užít ples plný známých osobností a hudby. Hned ve vestibulu vítala návštěvníky Moravská Cimbálovka. Přítomní mohli shlédnout taneční vystoupení studia Cassio, Style dance a Křeč. Vrcholem večera byla muzikálová zpěvačka Monika Absolonová či legendární Elán revival.

Monika Absolonová známá zmuzikálů Kleopatra, Rebelové, Tři Mušketýři a další, nepůsobí jen vmuzikálech, ale i filmech jako je například Kameňák či Princezna ze mlejna 2. Nominovaná byla na Gramy vkategorii Objev roku a získala cenu Skokana roku vanketě Český slavík. Celý večer moderoval Richard Krajčo, který nepůsobil jen jako moderátor, ale i jako zpěvák. Sálem se nesla dobrá nálada a páry velegantních večerních šatech.

"Tento večer se skutečně vydařil, hrají tu skupiny různých stylů, takže si každý příjde na své. Myslím, že by se takových plesů mělo pořádat víc, protože to vyzdvihne kulturu našeho města a lidé se rádi pobaví ve společnosti při dobré hudbě a tanci," pochvalovala si večer jedna znávštěvnic plesu.

Sál byl plný návštěvníků, kteří si od večera slibovali jediné: poslechnout si dobrou hudbu, zatancovat si a pobavit se. A to a mnohem víc právě páteční ples nabízel.

Drahomíra Faiglová