15:48 Jednání skončilo.

15:47 Daniel Volák poté reagoval, že město mělo firmu kontaktovat, když se pak rozhodlo, že chce pozemek prodávat. Milan Šťovíček Petře Sokolovské nabídl schůzku. „Můžeme se pokusit najít v těsném sousedství jiné pozemky," řekl.

Pozemek koupil otec zastupitele Thomase Sebastiana Müllera, který tam vybuduje parkoviště. „Koupil to proto, že má v okolí bytové jednotky a jsou tam i ordinace. Nemá problém s tím, aby tam mohli parkovat i lidé ze Schoelleru," uvedl Müller.

Město se setká se zástupci společnosti a bude s nimi parkoviště řešit.

15:32 Vedoucí odboru nakládání s majetkem Petr Řeháček k tomu řekl: „Kupní smlouva je před podpisem. Čekalo se na dořešení stížnosti od Schoeller Centrum. Ten pozemek nikdy k parkování používán nebyl. Byl to zbytný majetek města. Bylo to na úřední desce, kdokoli se k tomu mohl vyjádřit."

Následně došlo ke slovní rozepři. Daniel Volák řekl, že odbor selhal, když byla firmě loni zamítnuta žádost o invalidní místa. Vedoucí odboru Petr Řeháček na to reagoval slovy, že firma nežádala o místa na pozemku, který město prodalo, a řekl Danielu Volákovi, že jeho reakce je silně přehnaná. Daniel Volák odpověděl, že je to alibistické a že za něj už by odbor nevedl. Na to reagoval místostarosta Milan Šťovíček, že vyjádření Daniela Voláka je velmi populistické.

15:20 Na řadě je závěrečná diskuse. Vystoupila na ní Petra Sokolovská ze společnosti Schoeller Centrum. „Schoeller na tom byl mizerně. Teď se tam ten areál podařilo oživit. Je tam několik firem a v areálu pracuje 600 lidí. Jedná se nám o parkoviště, které vždy patřilo k té firmě a sloužilo k parkování zaměstnanců. Bohužel, žili jsme v tom, že to patří k majetku firmy, ale zjistili jsme, že ten pozemek byl prodán soukromé osobě. Nemáme tak možnost vybudovat tam parkoviště pro naše zaměstnance. My jsme v minulosti žádali město o vybudování parkoviště. Bylo nám poskytnuto nějakých 30 míst. Místa pro znevýhodněné osoby nám byla zamítnuta. Pro 600 lidí je 30 míst málo. Lidé z okolních domů si stěžují, protože my jim zabíráme jejich místa u bytů. Jsme si vědomi, že jsme pochybili a nezjistili si, komu to patří. Víme, že prodej ještě není dotažený do konce a já vás chci požádat o přehodnocení usnesení, které jste schválili v březnu," řekla.

„Bohužel, pokud jde o usnesení, bude asi velmi složité se k tomu vrátit. Tím schválením vznikají určité závazky pro město. My si nesmírně vážíme, že v objektu je 600 osob," řekla starostka Kamila Bláhová.

15:12 Zastupitelé vybrali firmu, která bude rekonstruovat komunikace ve Vilové ulici. Je to společnost Herkul, která podala nejnižší nabídkovou cenu ve výši 8,4 milionu korun s DPH.

15:09 Zastupitelé schválili poskytnutí milionové dotace pro mosteckou nemocnici na projekt Obnova přístrojové techniky a dovybavení šestinedělí.

15:05 Nové koncertní křídlo pro ZUŠ nebude koupeno do konce září, ale do konce roku.

15:03 Zastupitelé schválili body o prodejích pozemků.

close Starostka už je magistra. info Zdroj: DENÍK/Monika Gordíková zoom_in

Litvínovská starostka Kamila Bláhová má dostudováno. Před jejím jménem už není titul Bc., nýbrž Mgr. Foto: Deník/Monika Gordíková

14:48 Byla vyhlášena pětiminutová přestávka na poradu klubů.

14:45 V aule už je i koaliční zastupitel Jiří Biolek.

14:44 Zastupitelé schválili, že se bude hledat jiné místo pro umístění technických služeb.

14:39 Zastupitelé v roce 2013 schválili přesun technických služeb do areálu v Žižkově ulici. Loni se ale ukázalo, že by to stálo moc peněz – podle odhadů přes 35 milionů korun. Město by tak rádo našlo jiné řešení. O schválení hledání jiného prostoru nyní budou hlasovat zastupitelé. „Konečně jste dostali rozum. Tyhle námitky jsem tu říkal, když se rozhodovalo o té Žižkově ulici. Že se k tomu vracíte, je podle mého ukázka vaší neschopnosti. Jestli chcete město takhle vést, tak jsem zvědavý, jak ho budete předávat za dva roky," řekl k tomu opoziční zastupitel Daniel Volák.

„Ve chvíli, kdy jsme se přihlásili k výstavbě mostu a nového bazénu, tak v takové situaci nemůžeme hnát město do takové finanční zátěže. Je potřeba se znovu vrátit k projednávání kam s TS. Od toho roku 2013 se změnila situace ve městě. Tehdy byl navíc odhad na nějakých deseti milionech. Dnes už je téměř jisté, že do Žižkovy ulice se stěhovat nebudou," řekl místostarosta Milan Šťovíček. „Je potřeba se na to podívat z hlediska budoucího směřování společnosti. Pokud zůstanou v tomto rozsahu, pak by možná měly zůstat tam, kde jsou nyní."

14:28 Zastupitelům se dnes podle všeho nechce jednání protahovat. Všechna rozpočtová opatření schválili najednou. Je mezi nimi například vyčlenění finančních prostředků na rekonstrukci MŠ Gorkého nebo na rekonstrukci hřiště u Scholy Humanitas. Škola tak na rekonstrukci získá od města 1,198 milionu korun. Sama dá „ze svého" 1,1 milionu.

14:21 Politici schválili závěrečný účet města za loňský rok. Příjmy činily 471 milionů, výdaje 512 milionů. „Hospodaření za 2015 hodnotím pozitivně. Saldo provozního rozpočtu bylo v přebytku, což je pozitivní," řekla vedoucí finančního odboru Jana Lanková. „Městu se daří realizovat, co si vytyčilo. Daří se tvořit zdroje na investiční akce."

14:14 Zastupitelé schválili revizi Strategického plánu sociálního začleňování města. Na jednání mezitím dorazil opoziční zastupitel Robert Kysela (SNK-ED).

14:08 Do auly dorazil opoziční zastupitel Daniel Volák (Otevřená radnice).

14:06 Z programu byl stažen bod o zadání změny číslo 12 územního plánu města. „Nastaly nové skutečnosti, které musíme zohlednit. Teď na tom pracujeme," řekla k tomu starostka Kamila Bláhová.

14:02 Přítomno je 14 zastupitelů. Z opozice jsou v aule jen tři – Patrik Christian Cmorej, Thomas Sebastian Müller (oba ČSSD) a Petr Bucha (Sdružení Litvínováci). Z koalice chybí Vlastimil Doležal a Jiří Biolek (STAN).