Ve středu 1. března klienti Domova pro seniory v ulici Jiřího Wolkera v Mostě odstartovali celorepublikový projekt na podporu aktivit seniorů z celé České republiky Zapojili se do akce Jedeme v tom společně. A chtějí společně dojet až do Paříže!

„Připojili jsme se tak k projektu, který vyhlašuje Domov pro seniory z Vrbna pod Pradědem," prozradil ředitel mostecké příspěvkové organizace Martin Strakoš s tím, že do letošního ročníku je přihlášeno třiapadesát zařízení z Česka a dvě ze Slovenska.

Nechyběl trénink

Klienti Domova pro seniory v ulici Jiřího Wolkera v Mostě se zapojili do akce Jedeme v tom společně„Naši senioři už 14 dní trénovali, aby byli na tuto soutěž připraveni. Zapojeny budeme mít i dva povolené dobrovolníky," dodává Helena Houšková, kulturně výchovná pracovnice. Smyslem celého projektu je motivovat seniory k pohybu. V tomto případě jde o jízdu na šlapadle či rotopedu. Každý přihlášený domov má mít na pomyslné mapě závodu nastavenou trasu se stejným startem a cílem. Startuje se hypoteticky na Pradědu, cíl je v Paříži. Trasa je dlouhá 2000 km. Ujeté kilometry se každý den za celý domov sčítají. Během prvních dvou hodin se na rotopedech vystřídali téměř všichni reprezentanti Mostu.

„Atmosféra během prvního dne byla nadšená. Všichni se chtěli zapojit. Dokonce nám pomohl hned první den i náš dobrovolník. Na další dny máme již připravený harmonogram jízd. Výsledkem prvního dne je najetých 81 kilometrů, což je úžasné," dodala ergoterapeutka Hana Kelíšková.