Radnice chce rekonstrukcí dosáhnout zkvalitnění života pro obyvatele domu, zároveň úřadu jde o úspory na energiích. "Plánujeme opravdu střešního pláště, zateplení stropu nad posledním podlažím nebo zateplení obvodového pláště," vypočítává místostarosta Litvínova Karel Linhart.

Město podalo v prosinci minulého roku na ministerstvo životního prostředí žádost o dotaci. V současné době nedokáže odhadnout, za jak dlouho by mohlo na peníze dosáhnout, s čímž samozřejmě souvisí i start rekonstrukce. "Neodvažuji se říct, kdy by se mohlo začít. Pokud by šlo vše rychle, tak za pár měsíců," říká Linhart.

Bez ohledu na rychlost poskytnutí dotace vedení radnice slibuje, že ještě v letošním roce vymění okna. "Okna vyměníme každopádně. I kdyby do té doby nedorazila žádná dotace," potvrzuje Karel Linhart s tím, že náklady na jejich koupi a následnou instalaci se budou pohybovat kolem 2,5 milionu korun. "Pak ale uspoříme obrovské množství energie. A hlavně pomůžeme tamním seniorům. Po nových oknech volají už řadu let. Ve špatném stavu jsou zejména ta ze západní strany," doplňuje Linhart.

Třešničkou na dortu pak bude vybudování výtahové šachty a výtahu. Na ten se ovšem nevztahuje dotace.

Z Automatu zatím nic nebude

Změny zatím podle všeho nečekají prostory bývalé restaurace Automat na Osadě, ve které minulé vedení města v čele s Danielem Volákem a Martinem Klikou chtělo vybudovat denní stacionář.

"Bohužel, tam by byly tak obrovské náklady, že bychom museli hodně doplácet. Spíše uvažujeme o tom, že zřídíme denní stacionář právě v budově ve Vodní ulici, kde jsou volné prostory," uzavírá Karel Linhart.