Na ulici střílel podezřelý plynovou pistolí, prý kvůli krádeži peněz, poškozený je zároveň též podezřelým

Podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví sdělila mostecká policie 62letému muži z Mostu. Ten měl 16. října kolem 17.30 hodin na třídě Budovatelů v průchodu mezi dvěma bloky po předchozí slovní rozepři nejprve fyzicky napadnout  23letého muže a pak měl vytáhnout plynovou pistoli a tou několikrát vystřelil. Poškozený z místa utekl. Policie poté na místě podezřelého muže vypátrala a zajistila i plynovou pistoli, kterou měl doma. Střílel prý kvůli penězům, o které ho měl připravit poškozený. Věc je šetřena ve zkráceném přípravném řízení.

Záznam o sdělení podezření ze spáchání trestného činu si odnesl nakonec i sám poškozený, který měl střelci odcizit peníze. Starší muž měl doma návštěvu a jednu ženu poslal pro cigarety. Dal jí pět set korun a ona se vrátila zpět bez peněz. Hotovost ve výši 400 korun jí měl vytrhnout z ruky 23letý muž, když chtěla vstoupit do domu. To následně rozčílilo 62letého muže a s plynovou pistolí vyrazil do ulice, aby si šel krádež peněz s mladíkem vyřídit na ulici. Došlo k potyčce a následně i ke střelbě. Policejní inspektor sdělil 23letému Mostečanovi podezření ze spáchání krádeže. Muž nekradl poprvé, byl již v minulosti odsouzen za obdobný delikt.

Další případy z policejní svodky 

Získal střechu nad hlavou, dobrodince ale nakonec okradl

Nevděčně se zachoval 19letý mladík z Kladna. Ten v Mostě získal u kamaráda střechu nad hlavou. Nějakou dobu tam pobýval a jednoho dne při odchodu měl odcizit v nestřeženém okamžiku z pánské tašky, která ležela volně v bytě na chodbě, peněženku. V ní měl poškozený osobní doklady, finanční hotovost a platební kartu. Kromě peněženky měl vzít z koupelny řetízek a prsten ze zlatého kovu v hodnotě 23 000 korun. Poškozený vyčíslil celkovou škodu na částku 40 000 korun. Policie mladíka obvinila z přečinu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Peněženku s drobnými a doklady našli policisté u popelnic. Hotovost ve výši několika tisíc korun obviněný utratil. Mladík je stíhán na svobodě.

Ze zahrad ukradli křovinořez, česnek a vykuchaného kapra

Policie v Mostě obvinila z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody dva muže ve věku 31 a 29 let, oba z Mostu. Ti se vydali krást do vesnice na Mostecku. V odpolední době přelezli plot u rodinného domu a ze zahrady odcizili křovinořez a zahradní nůžky. Ve vedlejší zahradě vzali palice česneku, láhev rumu, dvě láhve bílého vína a vykuchaného kapra. Lup si ukryli v lese a druhý den se pro něj vrátili. Všimli si jich obyvatelé obce a přivolali policii. Dvojice se dala na útěk a odhodila křovinořez. Hlídka policistů pak podezřelou dvojici objevila v obci. V ruksaku, ze kterého se linul rybí odér, měla už jen česnek, láhev vína a zahradní nůžky. Dvojice Mostečanů je stíhána na svobodě. Mladší byl za krádež již odsouzen.

Zdroj: Ludmila Světláková, Policie ČR Most, pátek 6. listopadu