Senátorka dorazila do mosteckého gymnázia s manželem, synem a maminkou. Ve volební místnosti pro okrsek 11 Dernerová hlasovala v krajských i senátních volbách.

Při odchodu z volební místnosti potkala svou kamarádku, která přišla k volbám s fenkou Poppy. Dernerová se nabídla, že jí jorkšíra pohlídá.

Na otázku Mosteckého deníku, co by vzkázala voličům, Dernerová odpověděla, že se nemají nechat odradit předvolebními zmatky a mají přijít k volbám. "Jsem platná kandidátka do Senátu," sdělila senátorka, která je nezávislou kandidátkou za hnutí Severočeši.cz.

Alena Dernerová s manželem u voleb v Mostě.Zdroj: DENÍK/Martin Vokurka

Situace kolem hnutí Severočeši.cz, jehož zmocněnkyně dala odvolat všechny kandidáty pro krajské volby, způsobuje mezi voliči zmatky.

"Volby jsou podle mého názoru zmatečné. Do poslední chvíle jsme vysvětlovali, že odvolání krajské kandidátky nemá se senátními volbami nic společného," řekla Dernerová.

Krajskou kandidátku Severočechů dala před týdnem odvolat místopředsedkyně hnutí Hana Jeníčková. Druhé křídlo hnutí se rozhodnutí snažilo zvrátit žalobou na krajský úřad. Soud ale žalobu zamítl.

Tentýž krok učinila Jeníčková i v případě Dernerové. Mostecký magistrát ale k požadavku na odvolání nepřihlédl a umožnil tak Dernerové kandidovat.