Nezvyklá situace nastala v Mostě u obchodního domu Central. Kolaps semaforů trvá nečekaně dlouho. Technici nyní zjistili, že poškozen je starý podzemní kabel. Po nahození systému a jeho dalším výpadku naplánovali další opravu na neděli 29. května. I když budou úspěšní, nevylučují další výpadek. Proto doporučí radikální zásah - výkop a výměnu kabeláže.

Pod zem bez povolení nemohou. V neděli proto přepojí systém na volné neporuchové „žíly". Semafory by se měly rozsvítit večer a nějaký čas by měly fungovat. Jak dlouho, to technici netuší.

„Včera večer jsme měli radost, protože se vše podařilo rozchodit. Ráno po sedmé to ale zase spadlo do poruchy," řekl Mosteckému deníku v pátek Vladimír Zahradníček, mostecký odborník na semafory. Při prohlídce našel další vadné dráty.

Upozornil, že i když se nedělní oprava podaří, bude se muset v nejbližší době kopat a položit nový kabel, aby se systém stabilizoval. Ideální by podle něj bylo, kdyby semafory vydržely až do letních prázdnin, aby byl čas na přípravu výkopu. Samotné práce by měly trvat v řádu dnů.