„Rozhodnu se po ustavující schůzi poslanecké sněmovny," řekl Mosteckému deníku. Do té doby se chce poradit s kolegy a vedením mostecké radnice.

Jaká je vaše představa, co se týče funkcí?

„Vím, že budu muset něco opustit. Co, to ale ještě nevím. Počkám si, jak dopadnou intenzivní debaty s lidmi, kteří k tomu mají co říct, a podle toho udělám rozhodnutí. Dost důležitý bude i výsledek vyjednávání vedení ANO. Může se totiž stát, že dostanu důvěru a nebudu řadovým poslancem, mohl bych být třeba v některém ze sněmovních výborů."

Myslíte si, že byste mohl být kandidátem na ministra vnitra?

„Tak vysoko nemířím. Ani vedení ANO mi to nedalo najevo. Já jsem teď úplně řadový poslanec, kterému bylo sděleno, že existuje vyjednávací tým a kdo ho tvoří. Jednotlivé personální záležitosti jdou mimo mě."

Vy ale přece máte kompetence a vzdělání pro práci ministra vnitra?

„Kompetence i vzdělání k tomu mám, ale hlavně praxi a zkušenosti. Nebudu vám lhát, ten post by mě samozřejmě potěšil, ale bavit se o tom v současné době je nesmysl."

Poslanec Vlastimil Vozka oznámil, že zůstane mosteckým primátorem. Co si o tom myslíte?

„Pokud zůstane řadovým poslancem, tak si myslím, že primátor obě funkce zvládne. Přál bych si, aby byl nadále ve vedení města, protože v současné době neznám vhodnějšího primátora."

Severočeši.cz pomohli ANO. Platí to i naopak?

Samozřejmě, bez ANO bychom se do parlamentu nedostali. Nejsme celorepublikové hnutí.