Vyšetřovací komisi chce pražská primátorka Adriana Krnáčová, která se nedohodla s dodavatelem technologické části tunelu na dalším postupu dokončení stavby. O zřízení komise primátorka požádala Schwarze. Krnáčová to dnes řekla novinářům. Krnáčová a Schwarz jsou kolegové, oba byli do politických funkcí zvoleni za hnutí ANO.

Bronislav Schwarz byl loni zvolen předsedou vyšetřovací komise k prověření způsobu vyšetřování kauzy Opencard a ve stejném roce se stal členem vyšetřovací komise pro vyšetření závažných pochybení, která se stala při přípravě a realizaci stavby dálnice D47.

Vedení Prahy s firmou ČKD jedná kvůli problémům s kabely, které poničila voda. Stavba Blanky si vyžádá asi 37 miliard korun.

Stavbu tunelu, kterou zadala někdejší politická garnitura pod vedením primátora Pavla Béma (ODS), provází řada problémů. Město několikrát odložilo termín otevření, který byl původně stanoven na rok 2011.

V průběhu let se stavba prodražila minimálně o šest miliard korun. Rozhodčí soud řešil spory Prahy s Metrostavem o miliardové částky. Pokračuje soudní pře s firmou IDS.

Více zde.