Ženy začaly nedělní procházku na mosteckém vlakovém nádraží, kde za velkého vedra čekaly na kolegyně z Děčína. Po vřelém přivítání se nejprve vydaly do stínu a vzájemně si prohlédly výbavu. Pak vyrazily ke Švejkovi na oběd. Trasa vedla ulicemi Rudolická, Budovatelů a Chomutovská a zahrnovala několik zastávek, včetně jedné na zmrzlinu u Kauflandu a posezení v parku u památníku Rudé armády.

Někteří kolemjdoucí si neobvyklou výpravu fotili. „Ten poslední kočárek měly moje děti!“ zavolala na ženy z auta řidička, která pustila skupinku na přechod pro chodce a mávala jí na pozdrav. „Super!“ odpověděly ženy.

Například Marie Urbanová přijela se svým kočárkem na procházku až z Plané u Mariánských Lázní. „Mám tady kámošku a v Ústí bratra a sestru, takže sem jezdím často,“ řekla žena, která navštěvuje i další retro kočárkářské srazy.

Oficiální procházka v Mostě, otevřená pro sběratelky z různých okresů, se koná jednou ročně, ale místní ženy ze zájmové skupiny chodí s kočárky a panenkami na vycházky mnohem častěji. Hlavní procházka byla minulý rok na Benediktu, kde se setkalo přes dvacet žen. Letos některé odřekly účast kvůli vedru, ale i tak se sešlo 12 kočárků vyrobených v druhé polovině 20. století. Ženy dovezly třeba osmipérák či šestipérák z přelomu 50. a 60. let nebo kočárek s bočními okénky oblíbený v 70. letech minulého století.

Další sraz kočárků a rebornů v Ústeckém kraji bude 12. srpna v 11 hodin na zámku Libochovice.