Schválení rozpočtu si prošlo horečnou diskusí mezi vedením kraje a zastupiteli za KSČM. Těm se nelíbilo, že některé dary, které jsou používány na investiční akce, jsou vloženy do Fondu hejtmana Ústeckého kraje.

„Padesát milionů od firem ČEZ a Severočeské doly by vůbec neměly být vloženy do fondu hejtmana,“ řekl zastupitel František Stibor (KSČM) s tím, že se chce tímto hejtman Jiří Šulc pouze zviditelnit. Vlastimil Balín dodal, že firmy chtějí prostřednictvím fondu hejtmana ODS sponzorovat. „Výrazně se proti těmto napadením ohrazuji,“ zareagoval Jiří Šulc (ODS), hejtman Ústeckého kraje.

KSČM také kritizovala, že současně s rozpočtem jsou schvalovány i peníze pro místní akční skupiny. „Měly by překládat své vlastní projekty,“ řekl Jiří Kraft (KSČM). Podle vyjádření kraje se jedné o dvanáct místních akčních skupin, které získají asi dvě stě tisíc korun. A každé sdružení musí předložit svůj projekt, který by měl podpořit rozvoj kraje.

Schválený rozpočet počítá také s dvou set milionovým rozpočetem. Do Fondu rozvoje Ústeckého kraje bylo přiděleno bezmála padesát milionů korun a do Fondu evropských projektů Ústeckého kraje 184 miliony.

Rozpočet byl nakonec jednoznačně schválen. Proti bylo pouze pět zastupitelů za KSČM. Třináct komunistů a sociálních demokratů se při schvalování rozpočtu na příští rok hlasování zdrželo.