16:04 Do závěrečných interpelací se nikdo nepřihlásil. Zasedání končí. Další jednání se bude konat v únoru.

16:03 To by bylo, aby se nepřálo k Vánocům. Rozjel to Jiří Fedoriška, navázal na to Vlastimil Doležal. Ten zároveň zve na Betlémské světlo, které do Litvínova na náměstí dorazí ve středu odpoledne. Tím diskuse končí.

16:00 „To by mě zajímalo, jaký sebetrýznitel by sledoval videozáznam ze zastupitelstva," reagoval se smíchem na dotaz Michala Vostárka koaliční zastupitel Adrian Javorek.

15:52 Do diskuse se přihlásil občan Michal Vostárek. Ptá se například na to, zda se neuvažuje o pořizování video záznamu z jednání zastupitelstva. Zajímá ho také, zda ještě budou vybudované ještě nějaké přechody v ulicích Seifertova a Dvořákova. Vedoucí odbodu Hana Nováková řekla, že všechny přechody už byly udělány. Pokud jde o videozáznam, starostka Kamila Bláhová uvedla, že nyní se pořizuje zvukový záznam a po nějaké době vyhodnotí, jaký je o to zájem a případně by pak mohlo být pořizováno i video.

15:49 Zastupitelé schválili informace z výborů zastupitelstva i plán práce kontrolního výboru na příští rok. Jednání míří do finiše.

15:47 Zastupitelé schválili návrh na změnu systému stanovení odměn za výkon funkce členům zastupitelstva.

15:44 Zastupitelé schválili zadávací dokumentaci k projektu zatrubnění balastních vod v Žižkově ulici.

15:38 Zastupitelé tak hlasovali o protinávrhu Romana Zieglera, aby se Litvínov nijak finančně nepodílel na vybudování chodníku. Tento protinávrh schválili. Město se tak na vybudování chodníku nebude finančně podílet.

15:37 Jiří Biolek stahuje svůj protinávrh na zrušení záměru.

15:23 „Omlouvám se za zúžení," řekl Roman Ziegler. Starostka Kamila Bláhová poté vyhlásila desetiminutovou přestávku.

15:22 „Do šířky komunikace by se nemělo zasahovat a chodníky budou chráněny svodidly," řekla Hana Nováková, vedoucí odboru investic a regionálního rozvoje.

15:17 Jiří Biolek chce vědět, zda se k tomu vyjádřil odborník na dopravu. Obává se, že silnice bude zúžena. Dává protinávrh, aby se projekt vůbec neschválil.

15:11 „Půl milionu by nás asi nezabilo. Vzdám se klidně své odměny za vykonávání zastupitelské funkce. Apeluji na všechny, aby ten protinávrh pana Zieglera dobře zvážili," řekla k tomu opoziční zastupitelka Hana Žihlová. Roman Ziegler z ANO je proti a říká, že na Meziboří vede hned několik cest. „Nezapomeňte, že ten chodník bude také potřeba udržovat. Argument s chodníky v Janově nesnášejte na mou adresu," řekl Ziegler.

15:08 Podle Romana Zieglera je chodník výhradně pro občany Meziboří. „Nemáme nafukovací rozpočet," řekl. Do diskuse se přihlásil i opoziční zastupitel Thomas Müller z ČSSD. „Pro nás je tedy asi priorita dělat chodníky v Janově. Tohle bojkotovat je pro mě vrchol," řekl Müller.

15:01 Zastupitelé řeší investiční záměr města Meziboří a Litvínova o koordinovaném projektu o vybudování chodníku podél hlavní silnice spojující města. S nápadem přišla mezibořská radnice. Koaliční zastupitel Roman Ziegler nechce, aby se projektu finančně podílel Litvínov. Ten by měl zaplatit za část chodníku, který by se nacházel na území katastru města. Radnice by žádala o dotaci. Ze svých zdrojů by platila asi půl milionu korun.

14:51 Zastupitelé bleskově schválili také investiční a neinvestiční dotace na příští rok. Také jejich přesný přehled přineseme později.

14:49 Zastupitelé bez jediného příspěvku do diskuse schválili rozpočet. Pro bylo čtrnáct politiků, proti bylo pět. Vypadá to, že zastupitelstvo dnes bude rychlá jízda. Trochu ji zbrzdil místostarosta Milan Šťovíček děkovnou řečí pro všechny, kteří se na tvorbě rozpočtu podíleli. Přesnou podobu rozpočtu přineseme později.

14:43 Vše ohledně rozpočtu nyní vysvětluje vedoucí finančního odboru Jana Lanková.

14:36 Začalo jednání o rozpočtu města. Ten má být schodkový, přičemž schodek mají pokrýt zdroje zejména z fondu rezerv. Dorazil koaliční zastupitel Jiří Biolek.

14:32 Zastupitelé schválili rozpočtová opatření.

14:27 Do diskuse se nikdo nepřihlásil. A do auly přišel další opoziční zastupitel - Robert Kysela.

14:26 Zastupitelé schválili zprávu o činnosti rady města. U bodu nikdo nediskutoval. Do sálu dorazil opoziční zastupitel Jiří Šlégr. Politici se dnes slézají jako švábi na pivo. 

14:24 Zastupitelé schválili zprávu o kontrole usnesení.

14:21 Po menší debatě, která následovala po výtce od starostky, byla schválena podoba návrhové komise. V ní jsou Roman Ziegler, Jan Jelínek a Vlastimil Doležal, tedy opět jen koaliční politici.

14:17 Do sálu dorazila opoziční zastupitelka Kateřina Holzknechtová (ČSSD). Starostka Kamila bláhová vyčítá opozici, že její členové nechtějí usedat do návrhové komise. 

14:14 Vypuštění bodu o pokutě bylo přijato. Zastupitelé tím zároveň schválili program jednání, který tak nebude obsahovat tento bod.

14:12 Do sálu nyní příšel dvanáctý koaliční zastupitel Martin Liška a koalice tak už má nadpoloviční většinu.

14:09 Martin Klika chce z jednání vyřadit bod o smluvní pokutě pro Cheminvest. Zastupitelé o tom budou hlasovat. Ještě před tím ale byla vyhlášena přestávka na poradu klubů. Vypadá to, že se začal hledat kompromis, protože existuje možnost, že pokud tento požadavek nebude schválen, hrozí, že opozice nezvedne ruku pro schválení programu. 

14:01 V sále nejsou z koalice Jiří Biolek, Martin Liška, z opozice Kateřina Holzknechtová, Patrik Christian Cmorej, Robert Kysela, Jiří Šlégr, Petr Bucha, Helena Zemánková Týřová a Daniel Volák. Z opozice tu jsou jen tři politici. Přítomno je čtrnáct zastupitelů.