Vypadá to, jako kdyby se polovina obyvatel zbláznila a začala zuřivě hledat hluboko zakopaný poklad. Ve skutečnosti se jedná o generální opravu tepelné sítě, která se dotýká hned několika ulic centra Litvínova a která si vyžádá také odstávku teplé vody. Severočeská teplárenská, dceřiná společnost firmy United Energy, aktuálně vzkazuje, že má vše pod kontrolou, bez zpoždění.

Energetici kvůli výměně horkovodu rozkopali ulice Studentskou, Ukrajinskou a Podkrušnohorskou. Část rekonstrukce, jež se dotýká ulic Studentská a Ukrajinská, kterou nemohou projíždět automobily, má skončit do 31. srpna. Druhý úsek, u něhož se kope kolem Pilařského rybníka a dále až k nákupnímu středisku Máj, má být hotový v září.

Práce prý probíhají podle plánu. „V části trasy v ulici Podkrušnohorská jsme dokonce v mírném předstihu. V současné době se v místě již montuje nové potrubí," řekla Mosteckému deníku mluvčí United Energy Miloslava Kučerová.

Za mírnou komplikaci považuje vyjednávání se soukromými vlastníky dotčených pozemků. Náročná oprava se totiž nevyhnula ani zahradám u rodinných domů.

Vedle omezení pro řidiče i chodce přinese rekonstrukce také třítýdenní odstávku teplé vody. Ta nepoteče od 4. do 24. července v ulicích Ukrajinská, Podkrušnohorská, Valdštejnská, Ruská, Tylova, Soukenická, Studentská, Alešova a Tyrše a Fűgnera. V celém Litvínově, a to včetně části Janov, nepoteče teplá voda 8. července.

Dopředu avizované termíny odstávky zatím stále platí. „Samozřejmě se ale, stejně jako v minulých letech, budeme snažit o zkrácení odstávek," doplnila mluvčí Miloslava Kučerová.

DALŠÍ KOPÁNÍ  V LITVÍNOVĚ: 

Kostelní ulice
Severočeská vodárenská společnost (SVS) zde mění kanalizaci a vodovod. Několika etapami bude postupovat až k Rooseveltově ulici. Termín dokončení je do 31. srpna.

Čapkova ulice, Vodní ulice a za nákupním střediskem Krušnohor v Janově
Oprava silnice a chodníků v režii města. Hotovo má být do 45 dnů.

Alešova ulice
Náročná celková rekonstrukce, kterou zahájila SVS opravou kanalizace a vodovodu. Poté tam bude mít město na starosti rekonstrukci silnice, chodníků, parkovacích míst a stání pro kontejnery. Hotovo má být do konce září.

Hamr a Chudeřín
Unipetrol v těchto čtvrtích již v dubnu zahájil rekonstrukci etylénovou. Kvůli tomu je překopem přerušena cyklostezka, po provizorní lávce se musí chodit také v okolí ulic Martinů a Mládežnická. Práce se dotknou také soukromých pozemků. Vše potrvá do poloviny srpna.

Janov
Na sídlišti pokračuje komplexní revitalizace, která se týká celé řady místních ulic. Trvat bude až do října letošního roku.