„Je to jednoznačně zklamání. Ministři, kteří navštívili Mostecko, nás ujišťovali, že vláda letos o prolomení limitů konečně rozhodne, tedy o dole Bílina i dole ČSA. Stávající rozhodnutí s komentářem, že se budoucí vlády budou moci k rozhodnutí o dole ČSA vrátit, považujeme za neochotu řešit a vyřešit letitý problém, který odsouvaly i předchozí vlády. Je to rozhodnutí, kterým musejí být zklamáni jak příznivci, tak odpůrci prolomení těžebních limitů," řekl Jan Paparega.

Litvínovská radnice reagovala v pozitivním duchu. „Vítáme rozhodnutí vlády o zachování limitů na lomu ČSA. Nepodařilo se odvrátit prolomení limitů na lomu Bílina, jsme přesto přesvědčeni, že jsme v boji za to, co jsme občanům v našem regionu slíbili, uspěli v mnoha důležitých bodech," uvedla starostka Litvínova Kamila Bláhová.

Vláda podle ní vysílá jasný signál obyvatelům Horního Jiřetína a Černic, že jejich domovy nezmizí z mapy, což ve svém prohlášení označila za skvělou zprávu. „Pro občany Litvínova je zase vítězstvím to, že rypadla nebudou těžit hned za městem. Těžba na Bílině se sice prodlužuje o další léta, v tom se vláda rozhodla jinak, než jsme žádali, ale Mariánské Radčice a Braňany dostaly garanci, že jim velkorypadla nepřijedou až pod okna – Mládkův (ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek – pozn. redakce) původní návrh byl 330 metrů od Mariánských Radčic a 170 metrů od Braňan – a to je určitě velmi pozitivní," pokračovala starostka Bláhová a dodala: „Všechny spoluobčany chci navíc ujistit, že do budoucna budeme nadále trvat na převodu zásob uhlí za limity do nebilančních zásob."