Nosit roušku není ostuda, je to známkou odpovědnosti za zdraví své i ostatních, oznámil na radničním webu mostecký primátor, který zveřejnil snímek, kde je v roušce. Kritizuje vládu, že situaci podcenila, a nabádá ke společné bdělosti a disciplíně. „Jen vzájemnou pomocí a odpovědností vůči vážnosti situace máme šanci to zvládnout!“ vzkázal. 

Karanténa - InfografikaZdroj: DeníkPrvních šedesát roušek ušitých v krejčovně Městského divadla v Mostě obdržel Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova. Ochranu úst i nosu, třeba roušky domácí výroby, musí mít na tváři každý cestují v MHD.

Radnice oznámila, že nad dodržováním nástupu do vozidel MHD s rouškami budou od středy na zastávkách Kahan, Central, Nádraží a U mléčného baru dohlížet také asistenti prevence kriminality Městské policie Most.

Město Most zřídilo krizovou linku na telefonních číslech 476 448 436 a 735 701 485 určenou pro seniory. Tato telefonní čísla slouží k zajištění základních životních potřeb seniorů - nákupu nezbytných potravin a léků. Cena hovoru je platná dle tarifu operátora. 

Na krizovou linku se mohou obracet nejen senioři, ale i široká veřejnost, která může na lince upozornit na seniory ve svém okolí, kteří by mohli potřebovat pomoc. Požadavky budou přijímány od 18. 3. 2020 v pracovních dnech včetně soboty od 8 do 11 hodin.

Fotka v roušce, které vyrábí moje žena Tereza, napsal do redakce Pavel Skála
Mostečané, nestyďte se nosit roušky. Pošlete nám fotku

Také město Litvínov začalo poskytovat bezplatné zajištění nákupů pro seniory a zdravotně postižené. Nákupy jim zajistí asistenti prevence kriminality s pracovníky sociálního odboru městského úřadu. "Služba je určená pro osamělé seniory a osoby zdravotně postižené bez možnosti zajištění nákupu ze strany příbuzných,“ oznámila radnice. Telefonní číslo pro přijímání žádostí o nákup je 778 527 295. Žádosti budou přijímány každý pracovní den od 8 do 11 hodin. Dalším poskytovatelem této služby je pečovatelská služba Krušnohorské polikliniky. Telefonní číslo je 478 012 286.

Město Most.
Na Mostecku není hlášen žádný výskyt nákazy. Strážníci hlásí porušování zákazů

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník