„Je tam sajrajt jako prase!" zlobí se manžel Josef Judytka. Je bezradný. Říká, že prach a zápach, který proniká do domu, manželce uškodí. Už volal strážníky, protože odpadu přibývá. Nevěří ale, že úřady pomůžou. „To nezmizí nikdy," tvrdí rezignovaně pod okny tří bytů vedle místního kovošrotu a hospody.

Rudoličtí hovoří o skládce uprostřed vesnice. „V létě silně zapáchá a hrozí nebezpečí úrazu dětí, protože objekt není řádně zabezpečen. Firma Alfa Term Most, která má objekt v pronájmu, si zde zřídila nelegální skládku," napsala redakci jedna z místních žen, která hájí občany Rudolic.

„Není to žádná nelegální skládka. Pozemek máme pronajatý jako oficiální stavební depo," říká Vladimír Vondráček, šéf známé firmy, která se zabývá hlavně údržbou tepelných zařízení. V areálu má podle Vondráčka vykopanou zeminu, písek a starý stavební materiál. Problém je podle něj v tom, že vandalové ničí plot, pronikají dovnitř a sami dělají z depa černou skládku. „Nedávno nám někdo urazil zámek na bráně a vysypal uvnitř stavební suť," dodal. Firma chce dokončit betonovou zeď a nasadit mobilní drtič na zbytky. Radnice přiznala, že pozemky jsou města. Pronajímá je od roku 1999 pro podnikatelské účely. „Nájemce je povinen užívat pozemek v pořádku a čistotě a dbát o to, aby jeho užíváním nedocházelo k porušování slušného občanského soužití ani právních předpisů," reagoval úřad na dotaz Mosteckého deníku. „Odbor městského majetku vyzve společnost k odstranění nedostatků," tlumočila stanovisko odboru Klára Vydrová z kanceláře primátora.