Krásná černá hříbata se vznosným chodem a postojem dostala jména, která jim určili v jejich domovině, v Holandsku, kde jsou zapsána v plemenné knize fríských koní.

Vznešení koně se jmenují Emmylou fan´t Boerenhof a Emmanuel fan´t Boerenhof, v Selském dvoře jim ale neřeknou jinak než Emilka a Emánek.
Nosí jezdce, táhnou kočár

„Fríští koně u nás už tvoří poměrně početnou skupinu, používáme je pod sedlem i v zápřahu. Brzy se navíc začnou učit nosit jezdce i dva hřebci, kteří se nám narodili jako první před dvěma lety,“ uvedla k tomu Olga Zajíčková, majitelka Selského dvora.

Zároveň připomněla, že na zdejším statku nechybí ani jiná zajímavá koňská plemena jako hafling, norik, boluňský kůň, shetlandský pony či čeští teplokrevníci a plnokrevníci.

Zvířecí rodinu doplňuje stálo oslíků, mini koz a mini ovcí, či malé prase, psy a kočky.

Všechna tato zvířata mohou návštěvníci vidět kdykoliv zavítají na Selský dvůr. Hostům, kteří přišli na slavnostní křtiny, se navíc představili i členové místního sportovního klubu v několika jezdeckých vystoupeních.

Dívky v sedlech ukázaly své umění v několika zajímavých sestavách třeba na téma piráti nebo indiáni. Pánská část klubu zase prezentovala těžké koně v zápřahu.
„Využili jsme křtin, abychom návštěvníkům ukázali, co všechno v sedlech koní naše jezdkyně dokáží. Věřím, že pro mnohé z nich to byla inspirace a že si někdy u nás rekreační jízdu vyzkoušejí. Vždyť s jezdectvím je možné začít v každém věku,“ připomněla na závěr Olga Zajíčková.

Marta Ctiborová