Sraz začal úderem 17. hodiny. Úvodního slova se ujali předseda litvínovského hokejového fanklubu Ropáci on Tour Jan Ptáček a generální manažer Vervy a bývalý hokejista Robert Kysela. Na pódiu se objevil také fanoušek Vsetína s přezdívkou Placka, který před dvaceti lety uspořádal první sraz a rozjel tak tuto tradici. Dostal dort. Po něm všichni přítomní tleskali příznivci, jenž dorazil až z Polska. Ten si z Litvínova odveze oficiální puky všech extraligových týmů.

Hned poté se na scéně objevil Masarykův pohár. Kdo chtěl, mohl se s trofejí pro mistra extraligy vyfotografovat. Došlo i na první soutěž, jejímž tématem byla hokejová pravidla, a hudební vystoupení.

Zítra bude sraz, na kterém jde rivalita mezi jednotlivými týmy zcela stranou, pokračovat dalšími soutěžemi. Za účastníky by měl také dorazit Jiří Šlégr a ukázat jim například zlatou olympijskou medaili z Nagana. V pondělí bude hlavním bodem programu výlet na autodrom nebo exkurze po litvínovském zimním stadionu. Sraz oficiálně skončí v úterý ve 12 hodin.