Za parkování by se mělo začít od května. „Cena zůstane stejná, tedy patnáct korun za hodinu. Zachováme i variantu placení prostřednictvím SMS zpráv a parkování zdarma v určitém časovém rozmezí o svátky a víkendy," uvedl náměstek primátora Marek Hrvol.

Na třídě Budovatelů se parkovné začne platit znovu po několika měsících. Bezplatné období nastalo poté, co vypršela předchozí smlouva s technickými službami o pronájmu prostranství, na kterých byla placená stání.

V přilehlé ulici Josefa Skupy se za parkování v současné době dvě hodiny neplatí, řidiči si však musejí po příjezdu označit parkovací kotouče. Také tento postup tedy v květnu skončí. Na „Skupovce" se původně mělo dočasně platit jen na jedné straně ulice, podle posledních informací to ale vypadá, že hned od znovuzavedení placení parkovného budou zpoplatněny obě strany. 

Magistrát zatím nechystá zavést do praxe možnost v těchto lokalitách platit až po určité době. Aby lidé nemuseli hradit parkovací poplatek například v případě, že si jsou jen něco koupit. Nedovoluje to stáří automatů. „Možnosti stávajících automatů jsou omezené. Počítáme ale s jejich obměnou, přičemž poté bychom možná zavedli nějaké časové úseky zdarma, třeba první hodinu po příjezdu," pokračoval náměstek Marek Hrvol.