„Střetu jsem nemohl zabránit. Je mi to líto," řekl Klika ve středu ráno Mosteckému deníku. Uvedl, že jel v pravém pruhu, předjíždělo ho auto v levém a hned po něm se vynořil na silnici chodec a vběhl Klikovi do cesty. „Tam nešlo opravdu nic udělat," řekl Klika.

Podle svých slov se ještě na poslední chvíli snažil chodci vyhnout a zřejmě ho srazil bokem auta. Přesto mu muž skončil na kapotě. Klika poté zastavil. Nyní čeká na vyšetřování policie. Doufá, že policie potvrdí jeho tvrzení. „V tuto chvíli jsem přesvědčen že to nebyla moje vina," dodal. Po nehodě se podrobil dechové zkoušce, která byla podle Kliky negativní. Pak kvůli zranění odjel na rentgen hlavy a další vyšetření.

Podle policie dechová zkouška u řidiče Škody Octavia byla negativní. U mrtvého řidiče bude provedena soudní pitva včetně toxikologického vyšetření.

„Případ si přebrali kriminalisté. Ti do vyšetřování přiberou znalce z oboru dopravy," sdělila policejní mluvčí Ludmila Světláková. Na vozidlech byla způsobena celková škoda ve výši 280 000 tisíc. Dopravní nehodu se stala kolem 19.35 hodin.

Co se vlastně stalo?

Smrtí muže středních let skončila v úterý večer tragická nehoda tří osobních aut na hlavním silničním tahu z Mostu do Bíliny u Chánova poblíž čerpacích stanic. Jeden z řidičů jel v protisměru.

Nejprve se střetla dvě osobní auta ve směru z Mostu na Bílinu. "Jeli jsme s kolegou domů. Nechtěli jsme jet přes Chánov, tak jsme to vzali po hlavní. Na pravé straně jely kamiony a najednou se přede mnou objevila světla a v protisměru. Přímo proti mě se ze tmy vynořil osobák. Už jsem se nestačil nevyhnout a on mě nabral a zničil mi pravou stranu. Odnesl to kolega poraněnou rukou. Odvezla ho do nemocnice záchranka," líčil reportérům agentury JV PRESS na místě střetu počátek tragické události jeden z řidičů.

Jeho nepojízdné vozidlo skončilo před vjezdem k čerpací stanici. Druhé auto zůstalo stát uprostřed silnice v protisměru. Řidič, který jel v protisměru a narazil do protijedoucího vozu, z havarovaného automobilu vystoupil a rozeběhl se k osádce nabouraného vozu. "Byl opilej. Držel se za hlavu a asi byl i v šoku. Pak šel na čerpací stanici, chtěl si koupit alkohol. Najednou ale vyběhl ven a chtěl se dostat na druhou stranu vozovky na protější čerpací stanici. Cestou ho ale ve směru od Teplic porazil řidič ve stříbrné octavie," líčil sled tragických událostí řidič z havarovaného auta. Stříbrnou octavii řídil Klika.

Tragická nehoda zkomplikovala minimálně na tři hodiny dopravu z Mostu do Bíliny a policisté v úseku karambolu odkláněli dopravu. Na místě zasahovala také profesionální jednotka mosteckých hasičů, která asanovala vozovku po úniku provozních lítek z havarovaných aut a osvělovala prostor nehody.

Jan Vraný, Martin Vokurka